نکات مهم خرید مانتو اسپرت
جنس پارچه
انواع جنس پارچه
پارچه کتان
پارچه ویسکوز
نایلون
پنبه
پلی استر
نخ
جین
قد مانتو
رنگ مانتو اسپرت
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت

نکات مهم خرید مانتو اسپرت

با نزدیک شدن فصل تابستان آمار گردش ها، مسافرت ها بیشتر می شود و خانم ها به دنبال مانتوهایی هستند که بتوانند در روزهای گرم تابستان از آن استفاده کنند و کمتر گرمای این روزها را احساس کنند.

انتخاب یک مانتو خنک و مناسب فصل نباید دلیل شود تا شما خوش پوشی خود را فراموش کنید. بلکه باید به دنبال گزینه هایی در خرید مانتو باشید که بیشتر به خوش پوشی و آراستگی شما کمک می کنند.

یکی از بهترین گزینه های مانتو برای روزهای گرم تابستان و گردش های این روزها خرید و انتخاب مانتو اسپرت می باشد که به راحتی می توانید آن را با هر نوع شال، شلوار، کیف و حتی کفش خود ست کنید. اما برای داشتن یک ست زیبای اسپرت بد نیست از راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت استفاده کنید.

مانتوهای اسپرت هم مانند سایر مدل های مانتو از طرح ها و رنگ های مختلفی تولید شده اند که شما با توجه به آناتومی اندام خود، رنگ مورد نظرتان و هزینه ای که میخواهید خرج کنید باید مانتو مورد نظرتان را انتخاب کنید.

نکات مهمی که شما باید در زمان خرید مانتو اسپرت همچون سایر مانتو ها به ان توجه داشته باشید عبارتند از:

 1. جنس پارچه
 2. قد مانتو
 3. رنگ مانتو اسپرت

شیک ترین مانتو اسپرت

جنس پارچه

اولین و مهم ترین نکته که در راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت باید به آن توجه داشته باشید جنس پارچه مانتویی است که انتخاب می کنید. این نکته درست است که مانتو اسپرت در دسته بندی مانتوهای راحت قرار گرفته است اما این دلیل نمی شود که جنس پارچه آن از اهمیت کمی برخوردار باشد.

بنابراین در زمان انتخاب مانتو اسپرت حتما به جنس پارچه آن توجه کنید.

انواع جنس پارچه

برای خرید مانتو اسپرت بد نیست با انواع جسن پارچه هایی که برای دوخت این مدل مانتو استفاده می شود آشنا شوید.

 • کتان
 • ویسکوز
 • نایلون
 • پنبه
 • پلی استر
 • نخ
 • جین
پارچه کتان 

یکی از بهترین پارچه هایی که برای دوخت مانتو اسپرت به کار برده می شود پارچه های کتان می باشند که از مقاومت و ضخامت بالایی برخوردار می باشد این مدل مانتوهای اسپرت بیشتر برای فصل های پاییز و زمستان استفاده می شوند.

پارچه ویسکوز

دومین نوع پارچه برای دوخت مانتوهای اسپرت، پارچه ویسکوز است که در آن از الیاف مصنوعی استفاده شده است و این قابلیت را دارد که گرما را از خود دور کند. مانتوهای اسپرت که با پارچه های ویسکوز دوخته می شوند بهترین انتخاب برای روزهای گرم تابستان هستند که به راحتی با خرید شال تابستانی می توانید ست زیبایی را برای خود فراهم کنید.

انتخاب پارچه مناسب برای مانتو اسپرت

نایلون

الیاف هایی که در برخی از پارچه ها به کار برده می شوند الیاف مصنوعی و پنبه ای می باشند که رطوبت کمی را جذب می کنند و از ساییدگی و مقاومت بالایی برخوردار میباشند. این پارچه ها به پارچه های نایلونی معروف می باشند که امکان نخ کش شدن در آن ها زیاد می باشد.

پنبه

پارچه بعدی که در راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت لازم است با آن آشنا شوید تا بهتر در زمان خرید مانتو تصمیم بگیرید، پارچه های پنبه ای می باشند. بهترین گزینه برای روزهای گرم تابستان که به راحتی قابل شستشو می باشند و از بوی بد بدن و عرق کردن شما نیز جلوگیری می کنند.

نکته ای که باید در مورد مانتوهایی که پارچه های آن ها پنبه ای می باشد بدانید این است که این مدل پارچه ها خیلی زود چروک می شوند و باید مدام آن ها را اتو کنید.

پلی استر

پارچه ای بسیار سبک ساخته شده از الیاف مصنوعی و از دسته پارچه هایی که چروک نمی شود.

نخ

پارچه ای بسیار سبک و خنک و مناسب برای دوخت مانتوها و لباس های تابستانی. با انتخاب و خرید مانتو اسپرت نخی و خرید کیف زنانه تابستانی حصیری شکل میتوانید برای روزهای گرم تابستان خود ست زیبا و خنکی آماده کنید.

جین

 این پارچه کمی ضخیم است و برای دوخت مانتو اسپرت پاییزه بسیار مناسب خواهد بود.

توجه در قد مانتو اسپرت

قد مانتو

دومین نکته از نکات مهمی که در راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت باید به آن توجه داشته باشید قد مانتو است که می خواهید انتخاب کنید.

اغلب مانتوهای اسپرت کوتاه می باشند و این مسئله موجب می شود که برخی از خانم ها نتوانند از این مانتوها استفاده کنند. اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که برخی از طراحان مانتو برای این دوستان هم راه اقدام به دوخت و طراحی مانتوهای اسپرت بلند کرده اند.

مانتو اسپرتی را انتخاب کنید که با قد و اندام شما همخوانی داشته باشد.نه زیاد کوتاه و تنگ باشد که معذب باشید نه آقدر بلند و گشاد که دست و پا گیر شود.

رنگ مانتو اسپرت

آخرین نکته که باید در زمان خرید مانتو اسپرت به آن توجه کنید رنگ مانتو است.بهترین گزینه برای این سبک مانتوها رنگ های شاد و زنده می باشند. درست است که انتخاب رنگ مانتو امری سلیقه ای می باشد که توجه داشته باشید که رنگ های تند برای مانتوهای اسپرت نمی توانند گزینه چندان مناسبی باشند

رنگ مناسب برای مانتو اسپرت

در نهایت اینکه 

در پایان اینکه امیدواریم با ارائه راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت توانسته باشیم به شما عزیزان وهمراهان porove.com کمک کرده باشیم تا با دید بازتری و با توجه به موارد ونکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم بهترین و مناسب ترین مانتو اسپرتی که دوست دارید را خریداری کنید.

بار دیگر یادآوری می کنیم که در زمان خرید مانتو اسپرت حتما به رنگ، قد و جنس پارچه ای که در مانتو به کار گرفته شده توجه داشته باشید.

سوالات مربوط به راهنمای انتخاب و خرید مانتو اسپرت

 1. برای انتخاب راحتتر و بهتر مانتو اسپرت چه کار باید کرد؟
  برای اینکه بتوانید راحتر مانتو اسپرتی که می خواهید را خریداری کنید ابتدا شال، روسری و کیف و کفشی که می خواهید با آن ست کنید و بپوشید را انتخاب کنید و سپس با توجه به رنگ و طرح آنها اقدام به انتخاب مانتوی مورد نظرتان نمایید.
 2. مانتوهای اسپرت دارای چه مدل هایی می باشند؟
  مانتو اسپرت جلو بسته، مانتو اسپرت چهارخونه، مانتو اسپرت جلو باز، مانتو اسپرت کوتاه، مانتو اسپرت پشت بلند و جلو کوتاه، مانتو اسپرت اداری، مانتو اسپرت دانشجویی و...
 3. برای خرید و انتخاب مانتو اسپرت باید به چه مواردی توجه کرد؟
  برای خربد مانتو اسپرت به جنس پارچه مانتو، قد مانتو و رنگ مانتو توجه داشته باشید.