مُد و فشن
آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم
طبق توصیه کارشناسان عمل کنید
مقالات مختلف در زمینه مُد و فشن مطالعه کنید
الگوهای خود را به درستی انتخاب کنید
یک سری از لباس هایتان را هرگز دور نریزید
تناسب اندامتان را حفظ کنید
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم

همانطور که قبل تر هم عنوان کرده ایم این روزها بازار مُد و فشن به اندازه ای داغ شده است که شما در هر سن و سال و مقام و جایگاهی باشید به نوعی با آن درگیر هستید.

اشتباه نکنید، این مسئله تنها مختص به خانم ها نمی باشد. درست است که خانم ها دوست دارند همیشه و در هر موقعیتی که قرار دارند ظاهری آراسته و مطابق با مُد روز داشته باشند.

اما آقایون زیادی هم هستند که پابه پای مُد و دنیای مُد پیش رفته و هر روز با جدیدترین تیپ های روز برای شرکت در مجالس مختلف آماده می شوند.

 مُد و فشن

عده زیادی هستند که همچنان با مُد و فشن مخالفت دارند. این دسته از دوستان بر این عقیده و باور هستند که سیرت و باطن انسان مهم ترین و اصلی ترین مسئله می باشد که باید به آن بپردازد و ظاهر چندان مهم نیست.

نظر این دوستان کاملا محترم و ارزشمند می باشد، اما همه ما بر این مسئله واقف هستیم که مردم به افرادی که ظاهری آراسته و زیبا دارند به یک چشم دیگر نگاه می کنند و برای آن ها احترام قائل هستند.

بنابراین در جهان امروز برای اینکه همیشه یک گام از دیگران جلوتر باشید باید ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید و به ظاهر خود اهمیت زیادی دهید.

این مسئله هم راه حل های خاص خود را دارد که در ادامه بیشتر به آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم اشاره کرده ایم.

مُد و فشن چیست؟

آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم

 اگر دوست دارید که همیشه زیباترین فرد در جمع های دوستانه، همکارانه و... باشید و با مُد روز پیش بروید باید موارد زیر را در نظر داشته و به آن ها توجه کنید.

 1. طبق توصیه کارشناسان عمل کنید
 2.  مقالات مختلف در زمینه مُد و فشن مطالعه کنید
 3. الگوهای خود را به درستی انتخاب کنید
 4. یک سری از لباس هایتان را هرگز دور نریزید
 5. تناسب اندامتان را حفظ کنید
 • طبق توصیه کارشناسان عمل کنید

برخی از دوستان هستند که طرز پوشش آن ها کاملا تحمیلی است.

در دوران مجردی مادر و خواهر و اطرافیان برای آن ها لباس مورد نظرشان را انتخاب می کردند، در دوران ازدواج همسرشان این کار را برای آن ها انجام می داده.

در نقطه مقابل این افراد هستند کسانی که مقتدرانه برای پوشش خود و انتخاب لباس مورد نظرشان تصمیم گیری میکنند.

اگر شما هم جزء آن دسته از دوستانی هستید که تا به حال حتی برای خرید شال مورد نظرتان دیگران تصمیم می گرفته اند دیگر زمان آن رسیده که مستقل شوید.

به جای اینکه به مطالعه مطالبی بپردازید که چندان برایتان جالب نیستند به سراغ مجله های مُد و فشن رفته و سری هم به سایت های فشن بزنید.

 • مقالات مختلف در زمینه مُد و فشن مطالعه کنید

همانطور که در متن بالا هم اشاره کرده ایم با مطالعه مجلات مربوط به مُد و فشن میتوانید بهتر و بیشتر با دنیای پیرامون خود آشنا شوید.

شما با مطالعه این مجلات متوجه خواهید شد که چه رنگ هایی را میتوانید برای چه فصل هایی از سال انتخاب کنید یا اینکه چطور استایل و ظاهر زیبایی را برای موقعیت های مختلف برای خود آماده کنید.

مثلا: با مطالعه مقاله های مربوط به مُد و فشن متوجه خواهید شد که بهتر است هرگز جوراب های روشن را با کفش های تیره نپوشید.

مقالات مربوط به مُد و فشن

 • الگوهای خود را به درستی انتخاب کنید

مسئله و نکته بعدی که میخواهیم به آن در مورد آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم برای شما عزیزان عنوان کنیم، انتخاب کردن الگوهای درست می باشد؟

حتما برای شما هم جای سوال است که چگونه الگوها را انتخاب کنیم؟

باید بگوییم که مُد تنها سبک پوشش برای شما نمی باشد و باید به این مسئله دقت زیادی داشته باشید.

شما باید تلاش کنید تا همیشه به روز باشید در هر زمینه ای( ظاهر، شغل، ورزش و...). بنابراین این مسئله نیازمند این است که اطلاع کاملی از اینکه در حال حاضر چه نوع پوششی از امتیاز بیشتری برخوردار می باشد داشته باشید.

لازم است بدانید امسال چه سبک لباس ها و رنگ هایی مُد شده اند یا به اصطلاح جدید می باشند و چه سبک هایی قدیمی هستند.

بنابراین پیشنهاد ما به شما عزیزان و دوستداران مُد این است که کلیشه ها را فراموش کرده و سعی کنید در نظر دیگران همیشه زیبا و آراسته به نظر برسید.

 • یک سری از لباس هایتان را هرگز دور نریزید

بهتر است که برخی از لباس های خود را در گوشه ای از کمدتان همیشه داشته باشید و آن ها را دور نیاندازید مثل: تیشرت های طرحدار، پیراهن های دکمه دار و... شک نداشته باشید که روزی همین لباس های به ظاهر قدیمی به کار می آیند و مجدد در دسته بندی لباس های مُد روز قرار خواهند گرفت.

 • تناسب اندامتان را حفظ کنید

به خاطر داشته باشید که روی مُد بودن تنها با پوشش شما ارتباط ندارد.

بلکه درصد بسیار زیادی از آن به تناسب اندام شما بستگی دارد. برای انتخاب لباس همیشه دو دسته وجود دارند، دسته اول افرادی که از تناسب اندام مناسب برخوردار می باشند و دسته دوم افراد چاق.

بنابراین اگر می خواهید همیشه ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید باید تمام تلاش خود را بکنید تا تناسب اندامتان را آنطور که دوست دارید حفظ کنید.

حفظ تناسب اندام برای ظاهری آراسته

در نهایت اینکه 

امیدواریم که توانسته باشیم به شما دوستان عزیز آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم را بخوبی شرح داده باشیم.

بار دیگر یادآوری می کنیم که مُد تنها به پوشش شما بستگی ندارد. اینکه شما فردی به روز در دنیای امروز باشید به شما در موارد مختلف دیگر هم کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از دنیای مُد امروز با ما از طریق سایت porove.com همراه باشید.

سوالات مربوط به آنچه باید درباره مُد و فشن بدانیم
 1. مُد و فشن چیست؟
  صنایعی است که اهمیت زیادی در دنیا دارد. هر روز شرکت‌های بزرگ تولیدکننده پوشاک در دنیا با هم رقابت می‌کنند تا بهترین‌ها را ارائه دهند. اما در نهایت این شما هستید که براساس فشن و مد معرفی شده، سبک و استایل پوشش خود را انتخاب می‌کنید.
 2. انتخاب نوع مُد و فشن به چه مواردی بستگی دارد؟
  عقاید دینی، باورها، فرهنگ و آداب و رسوم شهر و کشوری که در آن زندگی می کنید.
 3. هدف از نوع پوششی که انتخاب می کنیم چیست؟
  هدف از نوع پوششی که انتخاب میکنید نشان دهنده افکار خود و بالا بردن جذابیت شما می باشد.