شَکِت چیست؟
متنوع بودن شَکِت ها
مدل های مختلف شَکِت
شَکِت را چگونه ست کنیم؟
مشخصات شَکِت
شَکِت مردانه
شَکِت زنانه
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به شَکِت چیست و با چی ست میشه؟

یکی از مدل لباس هایی که امسال نه تنها در کشورهای خارجی بکه در ایران نیز ترند شده است شَکِت می باشد. بدون شک برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید علت ترند شدن این لباس در ایران به خاطر تطابق داشتن آن با قوانین پوشش در ایران می باشد.

شَکِت چیست؟

برای اینکه بتوانید با آگاهی بیشتر برای خرید شَکِت مورد نیاز خود اقدام کنید بد نیست که بدانید شَکِت چیست و با چی ست میشه؟

در یک تعریف ساده و کلی می توان گفت که شَکِت ترکیبی از تیشرت و ژاکت می باشد. در واقع این لباس در طراحی پیراهن های مردانه می باشد با ضخامت کمتر که برای پاییز و بهار گزینه بسیار مناسبی است.

متنوع بودن شَکِت ها

تمامی لباس های مردانه و زنانه موجود در بازار بسیار متنوع می باشند و به همین خاطر است که اغلب شما می توانید بدون هیچگونه دردسری گزینه مورد نیاز خود را انئخاب و خریداری کنید.

مثلا: زمانیکه خانم ها برای خرید مانتو به بازار می روند مدل های زیادی را می بینند که از میان آن ها مانتوی مورد نظر خود را شاید به سختی یا به آسانی پیدا کنند.

درباره شِکِت ها هم به همین صورت است. تنوع بسیار زیادی که شَکِت ها دارند باعث شده است که شما با هر سلیقه ای که دارید بتوانید مناسب ترین گزینه را خریداری کنید.

خوبی این سبک لباس ها این است که هم خانم ها و هم آقایون می توانند برای جذاب تر شدن استایل های پاییزی و بهاری خود از آن استفاده کنند.

شاید تنها مسئله بعد از دانستن اینکه شَکِت چیست این باشد که این لباس ها را با چه چیز می توان ست کرد؟!

مدل های متنوع شَکِت

مدل های مختلف شَکِت

 • شکت‌هایی با جیب‌های روی سینه
 • شکت با دکمه‌های بزرگ و تزیینی 
 • شَکِت چرم نازک
 • شکت‌ بلند چهارخانه‌ای 

شَکِت را چگونه ست کنیم؟

خب، حال که متوجه شدید شَکِت چیست؟ چه مدل هایی دارد، نوبت به مرحله ست کردن آن رسیده است.

شما از میان شَکِت های متنوع موجود در بازار گزینه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کرده اید حال برای ست کردن آن نمی دانید که باید چه سبک شلوار، کفش، کیف و روسری را انتخاب کنید.

ست کردن این سبک لباس ها کارچندان سختی نیست چرا که شما می توانید آن ها را با انواع مختلف شلوار جین به آسانی ست کنید.

 1. اگر شَکِت انتخابی شما اورسایز و گشاد است می توانید آنرا با شلوارهای راسته یا اسکینی ست کنید که بسیار جذاب و زیبا هم می باشند.
 2. انتخاب شلوارهای فاق بلند گزینه دیگری جهت ست کردن شَکِت می باشد. برای این کار قسمت جلویی شَکِت را درون شلوار بگذارید و با یک کمربند شیک ست خود را زیباتر کنید. برای تکمیل این ست زیبا می توانید یک اسنیکرز را هم در نظر داشته باشید.
 3. اما شما دوستان عزیزی که به استایل های بومی علاقه مند می باشید و می خواهید از شَکِت هم در استایل خود استفاده کنید می توانید آن را همراه با دامن یا پیراهن ماسکی بپوشید.
 4. در مواقعی که دوست دارید جلو شَکِت خود را باز بگذراید بهتر است برای زیر آن یک تیشرت ساده را انتخاب کنید یا اینکه از پیراهن های جین با یقه های نه چندان ضخیم استفاده کنید.
 5. انتخاب لباس های یقه اسکی، هودی و یقه بزرگ برای روزهای سرد در زیر َشَکِت یک انتخاب مناسب برای تکمیل کردن استایل شما می باشد.

انتخاب شَکِت مردانه

مشخصات شَکِت

بیشتر شَکِت های موجود در بازار گشاد طراحی و دوخته شده اند. اگر شما هم دوست دارید که در کمد لباس های خود از این مدل لباس هم داشته باشید پیشنهاد می کنیم که دو سایز بزرگتر از اندازه نرمال خود آن را خریداری کنید.

البته این مسئله که ما عنوان کردیم و به شما پیشنهاد دایم حتما یک قانون نیست و دوستان زیادی هستند که دوست دارند شَکِت را سایز خودشان انتخاب کنند نه یک سایز بزرگتر.

با توجه به این مسئله که پارچه ی به کار رفته در طراحی شَکِت ضخیم می باشند بنابراین این مدل لباس ها برای روزهای خنک پاییز و بهار انتخاب مناسبتری می باشند زیرا که در امر گرم کردن شما تاثیر زیادی دارند.

دوخت و طراحی این لباس ها همچون مدل های آن بسیار متنوع می باشند و این مسئله باعث شده است که دست شما برای خرید کردن کاملا باز باشد.

شَکِت مردانه

قبل تر به این مسئله اشاره کرده ایم که شَکِت ها هم زنانه هستند و هم مردانه. انتخاب یک شَکِت زیبا و جذاب با ست کردن شلوراهای اسلش مردانه یک استایل زیبا برای آقایون می باشد که بیشتر در بین آقایون جوان رایج می باشد.

شما آقایون خوش تیپ می توانید برای ست کردن شَکِت خود در روزهای سرد آنرا با بلوز یقه اسکی ست کنید.

شَکِت زنانه

شاید باور این سبک لباس ها برای خانم های ایرانی به خاطر نوع پوشش و حجابی که دارند کمی دور از تصور باشد.

اما دختر خانم های کم سن و سال به راحتی می توانند برای جذاب تر شدن استایل خود از این سبک لباس ها استفاده کنند. 

پوشیدن شکت که با پارچه جین دوخته شده باشد، یک استایل کامل و زیبا برای خانم های ایرانی می باشد.

خرید شَکِت زنانه

در نهایت اینکه 

امید است که در این مقاله توانسته باشیم شما دوستان عزیز را متوجه این موضوع کرده باشیم که شَکِت چیست و با چی ست میشه؟ شما عزیزان می توانید برای داشتن یک استایل زیبا و جذاب با شَکِت جهت کسب راهنمایی های بیشتر با مشاوران سایت ما از طریق سایت porove.com همراه باشید.

سوالات مربوط به شَکِت چیست و با چی ست میشه؟
 1. برای روزهای سرد زمستان شَکِت را بهتر است با چه سبک لباس هایی ست کرد؟
  برای روزهای سرد بهتر است که شَکِت را با لباس های یقه اسکی یا هودی ست کنید.
 2. آیا این امکان وجود دارد که قد شَکِت را دست کاری کرد و آنرا کوتاه یا بلند کرد؟
  بله، شما میتوانید قد شَکِت را به هر اندازه ای که دوست دارید تغییر دهید می توانید آنرا بلند و یا کوتاه کنید.
 3. برای ست کردن شَکِت بهتر است از چه شلوارهای استفاده کرد؟
  شلوارهای جین و کتان بهترین گزینه برای ست کردن با شَکِت می باشند.