رنگ هایی که ست کردن آن ها اشتباه است
این رنگ ها رو با هم نپوش
قهوه ای و مشکی
خاکستری و قهوه ای
آبی تیره و مشکی
قرمز و سبز
بنفش و زرد
نکات بسیار مهم ست کردن رنگ لباس
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به این رنگ ها رو با هم نپوش

تمام رنگ هایی که در پیرامون ما وجود دارند را می شه با هم ست کرد و استفاده کرد و حتما هم نیاز نیست که قاعده خاصی را در آن ها رعایت کنیم. اما اگر طبث اصول رنگ ها پیش برویم بدون شک ست و استایل زیباتری خواهیم داشت. ما به ما می خواهیم بگوییم که این رنگ ها رو با هم نپوش زیرا استفاده از رنگ هایی همچون رنگ های خالص و غلیظ خیلی در کنار هم زیبا نمی شوند و کمتر پیش می آید که ما، در استایل های خود از آن ها استفاده کنیم.

رنگ هایی که ست کردن آن ها اشتباه است

قبل تر به این موضوع اشاره کردیم که ست کردن برخی از رنگ ها در کنار یکدیگر چندان جذابیتی ندارد، اما این مسئله کاملا سلیقه ای است و شما می توانید هر رنگی که دوست دارید را با رنگ دیگر ست کرده و در تیپ های خود از آن ها استفاده کنید.
پیشنهاد و توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر دوست دارید یک سری رنگ ها را به درستی در استایل خود استفاده کنید پس این رنگ ها رو با هم نپوش( درادامه رنگ ها را معرفی کرده ایم.)
دانش و اطلاعاتی که شما از دنیای رنگ ها و رنگ شناسی دارید می تواند به شما در انتخاب درست رنگ ها کمک زیادی کند. به خاطر داشته باشید که باید در انتخاب رنگ ها دقت کنید و هرگز یک سری رنگ ها را با هم استفاده نکنید.

این رنگ ها رو با هم ست نکنید

این رنگ ها رو با هم نپوش

مجموعه رنگ هایی که در این بخش به شما معرفی می کنیم از جمله رنگ هایی هستند که نباید آن ها را با هم بپوشید. 

 • قهوه ای و مشکی
 • خاکستری و قهوه ای
 • آبی تیره و مشکی
 • قرمز و سبز
 • بنفش و زرد

قهوه ای و مشکی

اولین دسته از رنگ هایی که میگوییم این رنگ ها رو با هم نپوش، رنگ های مشکی و قهوه ای می باشند. هر دو این رنگ ها از جمله رنگ های تیره می باشند که برای فصل های سرد سال گزینه بسیار مناسبی می باشند.
اما بهتر است که در ست کردن آن ها کمی دقت و سلیقه به خرج دهید. ست کردن مشکی و قهوه ای در کنار هم نه چندان زیبا نیست بلکه درخششی هم نخواهند داشت. 

خاکستری و قهوه ای

در متن بالا اشاره کردیم که قهوه ای از جمله رنگ هایی است که برای روزهای سرد سال گزینه مناسبی است. از آنجایی که این رنگ در دسته بندی رنگ های خنثی نیز قرار دارد بنابراین چندان زیبا نیست که آن را با یک رنگ خنثی دیگر همچون خاکستری ست کنید.
ست کردن دو رنگ خنثی با یکدیگر باعث می شود که شما ظاهری خسته و کسالت آور داشته باشید و این حس را به اطرافیان خود نیز انتقال دهید. برای اینکه از حس منفی که این دو رنگ می توانند به اطرافیان شما بدهند جلوگیری کنید پیشنهاد می کنیم که آن ها را با رنگ های سفید استفاده کنید.

آبی تیره و مشکی

خیلی از شما دوستان هستید که به رنگ مشکی علاقه زیادی دارید و دوست دارید که در هر چهارفصل سال از آن در تیپ های خود استفاده کنید اما ما به شما پیشنهاد می کنیم این رنگ ها رو با هم نپوش( آبی تیره و مشکی) چرا که ظاهر زیبایی در کنار هم ندارند.
به جای آن می توانید لباس آبی خود را با لباس نقره ای ست کنید که جلوه بیشتری هم داشته باشد.

رنگ های قرمز و سبز را با هم ست نکنید

قرمز و سبز

به جای استفاده از رنگ های قرمز و سبز بهتر است که از رنگ های مکمل آن ها استفاده کنید. مکمل این دو رنگ متضاد هم بوده و به راحتی می توان آن ها را باهم ترکیب کرد. اما قرمز و سبز در کنار هم اصلا زیبا نیستند.

بنفش و زرد

رنگ های بنفش و زرد تضادی زیادی باهم دارند. بهتر است اینگونه عنوان کنیم که زرد تکمیل کننده رنگ بنفش می باشد پس استفاده این دو با هم ست زیبایی نمی شوند.

نکات بسیار مهم ست کردن رنگ لباس

 1. رنگ های اصلی با رنگ های خنثی بسیار خوب سِت می شوند.
 2.  رنگ های پایه را با رنگ های روشن و گرم به کار ببرید.
 3. رنگ های مکمل متضاد هم هستند و استفاده از آن ها جسارت می خواهد
 4.  رنگ سفید یا کرم را با رنگ قهوه ای سِت کنید.
 5. در استایل خود بیش از 3 رنگ را به کار نبرید و از رنگ سوم فقط در جزئیات و اکسسوری ها استفاده کنید.

نکات مهم برای ست کردن رنگ ها

در نهایت اینکه 

بار دیگر یادآوری می کنیم که این رنگ ها رو با هم نپوش( قهوه ای و مشکی، آبی تیره و مشکی، قرمز و سبز، بنقش و زرد) چرا که هر یک از این رنگ ها زیبایی خاصی دارند. بنابراین برای حفظ کردن زیبایی هر یک از آن ها بهتر است که آن ها را با رنگ های مناسبتری ست کنید.

سوالات مربوط به این رنگ ها رو با هم نپوش
 1. به جای استفاده از رنگ های بنفش و زرد بهتر است چه رنگ هایی را جایگزین کنیم؟
  بنفش و کرم بهترین گزینه برای جایگزینی رنگ های بنفش و زرد با یکدیگر می باشند
 2. ست کردن رنگ های کرم و سرخابی بهترین گزینه برای جایگزینی چه رنگ هایی هستند؟
  ست کردن دو رنگ سرخابی و کرم جایگزین مناسبی برای رنگ های نارنجی و سرخابی می باشند
 3. ست کردن رنگ های زرد و قرمز گزینه مناسبی است؟
  ست کردن این دو رنگ کنار یکدیگر چندا زیبا و جالب نمی باشد به جای آن میتوانید رنگ های کرم و آجری را با هم ست کنید.