انتخاب  شال و روسری یکی از مواردی است که انتخاب درست آن باعث زیبا تر شدن چهره و استایل شما می شود و انتخاب اشتباه آن می تواند چهره شما را از فرم خارج کند! انتخاب شال و روسری می تواند باعث بی حال یا سرحال نشان دادن چهره شما شود، با توجه به تاثیر بسیار شال و روسری در چهره، باید اصول انتخاب درست آن را بلد باشیم.

بر خلاف تصور عموم که فکر میکنند برای انتخاب شال و روسری ابتدا باید به رنگ باقی لباس هایشان توجه کنند، برای انتخاب شال و روسری مناسب اول  از همه باید به رنگ پوست خود توجه کنید، رنگ پوست شما می  تواند گرم، سرد و خنثی باشد.

اگر نمی دانید که پوست شما در کدام دسته قرار  دارد، می توانید با استفاده از زیوآلات  طلا و نقره به راحتی به این موضوع پی ببرید! اگر صورت شما با زیورآلات نقره ای زیبا تر به نظر می رسد رنگ پوست شما سرد و اگر با زیورآلات طلایی زیبا تر به نظر می رسد رنک پوست شما گرم است، اگر صورت شما حالتی بین  این دو را دارد رنگ پوست شما خنثی است.
انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست :

اگر پوست شما سرد است  شال و روسری با رنگ های صورتی، آبی نفتی، سبز و بنفش برای شما انتخاب مناسب است. اگر پوست گرمی دارید رنگ های زرد،  قرمز و  نارنجی می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. افراد دارای پوست های  خنثی می توانند هر رنگی را انتخاب کنند.

به عقیده ی کارشناسان مدلینا ، شال و روسری طرح دار و گلدار باعث می شود صورت شما پرتر و چاق تر به نظر برسد و برعکس شال و روسری ساده و یک رنگ  باعث لاغرتر به نظر رسیدن چهره تان می شود. افرادی که دارای چشم های سبز رنگ هستند ، بهتر است روسری هایی با رنگ های صورتی و بنفش یا قرمز استفاده کنند، این کار باعث ایجاد کنتراست با چشم ها و در نهایت گیرا تر به نظر رسیدن جشم ها می شود. افراد دارای رنگ چشم های  آبی، بهتر  است از رنگ های  گرم مثل قرمز و نارنجی استفاده کنند.

افراد دارای رنگ چشم های قهوه ای انتخاب آزاد تری دارند و می توانند از هر رنگی به جز رنگ های سفید، مشکی و قهوه ای استفاده کنند. اگر شال و روسری با طرح های کوچک انتخاب کنید، می توانید آن ها را با هر اکسسوری ست  کنید، انتخاب شال و روسری با طرح های کوچک باعث می شود دست شما در انتخاب شال و روسری باز باشد.

در صورتی که شما دارای موهای خاکستری  رنگ هستید، بهتر است شال و روسری با رنگ های سرد را انتخاب کنید.

درصورتی که موهای شما از خاکستری روشن تر است برای زیبا تر دیده شدن چهره تان، از رنگ های  گرم استفاده کنید.

در صورتی که موهای مسی دارید، بهتر است رنگ هایی   مثل قرمز  تیره و بنفش را استفاده کنید تا به زیبا تر دیده شدن شما کمک کند.

انتخاب شال و روسری متناسب با فرم صورت :

فرم های صورت در انتخاب شال و روسری تعیین کننده هستند و توجه به فرم صورت و انتخاب شال و روسری بر اساس آن، باعث می شود روسری و شال برچهره شما بنشیند و زیباتر به نظر بیاید.

صورت مثلثی شکل

در صورت مثلثی پیشانی عریض اما عرض چانه کم و چانه نوک تیز است. در این نوع صورت ها شما باید شما باید روسری و شال را طوری سر کنید که عرض پیشانی کم گردد یعنی باید گوشه های پیشانی تان پوشیده شود تا با چانه متناسب شود. تیزی چانه را نیز با پوشاندن قسمت پایین چانه با روسری و شال می توانید ، بگیرید.

صورت مربعی شکل

صورت مربعی چهارگوش به نظر می آید و طول و عرض آن برابر است. شال و روسری لطیف مانند حریر و ابریشم روی سر این صورت مربعی ها بسیار زیبا و چشم نواز به نظر می آید. فقط پیشانی و گونه را با آنها نپوشانید تا زیباتر شود.

صورت گرد

صورت های گرد از بستن شال و روسری به دور سر خود اجتناب کنند که سبب گردتر دیده شدن صورت آنها می شود.

از پوشاندن کامل پیشانی خودداری کنید و لبه های صاف شال و روسری به صورت شما نزدیک قرار بگیرد. با این مدل سر کردن شال و روسری، اکثر مدل شال و روسری ها به شما می آیند.

صورت بیضی

هر مدل شال و روسری به صورت بیضی ها می آید با این شرط که شال و روسری را محکم نبندند و دور گردن را شل نگه دارند. قاب صورت را کامل بپوشانید تا زیباتر باشید.

اگر با شل بستن شال و روسری برای معلوم بودن موها و گردن خود مشکل دارید، می توانید از هدبندها و دستمال گردن و دستمال سر استفاده کنید تا پوشش شما کاملاً حفظ شود.

صورت الماسی

در صورت الماسی ها پیشانی تیزتر و چانه پهن تر است و گونه ها بالاتر قرار دارند. با بستن شال و روسری با یک سربند و یا دستمال سر ست با شال و روسری، زیبایی و جلوه بی نظیری به انواع شال و روسری ها بدهید.

از سفت بستن شال و روسری خودداری کنید و با گره زدن شال و روسری در ناحیه گردن بر شیک تر به نظر رسیدن شال و روسری بیفزایید.

صورت قلبی

در صورت قلبی ها پیشانی عریض‌تر و چانه‌ها کوچولوتر و تیزتر است. روسری به صورت قلبی ها از شال بیشتر می آید و با گره زدن روسری در قسمت چانه فک گردتر و پهن تر به نظر می آید.

جنس روسری یا شال این صورت قلبی های زیبا، بهتر است از جنس های لطیف مانند حریر و ساتن و ابریشم باشد. از بستن شال و روسری در پشت سر خودداری کنید.


جمع بندی :

زیبایی و راحتی، فاکتورهای مهمی در انتخاب شال و روسری هستند، اما تنها موارد نیستند!

مواردی از قبیل قیمت، کیفیت، ابعاد، طرح و رنگ نیز تاحدزیادی بر انتخاب افراد موثرند. با در نظر گرفتن همه این موارد می‌توانید روسری و شال مناسب برای موقعیت‌های مختلف را انتخاب و خریداری کنید.مدلینا ، مرجعی مطمئن برای ارائه انواع شال و روسری است که می‌توانید خریدی آسان و به‌صرفه را در آن تجربه کنید.

تنوع محصولات مختلف لباس و نیز انواع شال و روسری در دنیای بزرگ و رنگین فروشگاه اینترنتی برند مدلینا بي‌شک رضایت خاطر شما را تامین خواهد نمود. فروشگاه مدلینا را در آدرس اینترنتی https://modelinaco.com جستجو کنید و بیابید.

درباره ی برند مدلینا :

مدلینا با الهام از ترند جهانی  و فرهنگ ایرانی، انتخاب دقیق پارچه از بازارهای داخلی و خارجی و هنر دست دوزندگان ماهر توانسته است با خلق محصولات ماندگار به مهم‌ترین رسالت خود که همان جلب رضایت کامل مشتریان است دست یابد.
اکنون به خود می‌بالیم که محصولاتی تولید کرده‌ایم برگرفته از ویژگی‌های بارز هنر ایران‌زمین که مورد توجه و استقبال بانوان کشور از جمله جامعه هنرمندان و بازیگران مطرح کشور قرار گرفته است.