انواع مختلف کفش‌ زنانه

کفش‌های بنددار دور مچ پا

یک کفش زنانه با بند دور مچ یا قوزک پا یکی از انواع کفش‌هایی است که در جاکفشی خانم ها ئیئه میشود. این بند که دور مچ پا بسته می‌شود معمولاً از جنس چرم، ساتن، پارچه حتی در برخی موارد توری است. این نوع کفش می‌تواند هم از نوع تخت و هم پاشنه‌دار بین ۲.۵ اینچ تا ۵ اینچ باشد. این کفش‌ها را می‌توان با دامن ست کرد.

کفش‌های تخت (باله)

این نوع کفش‌ها همان‌طور که از اسمشان پیداست به درد باله می‌خورند. البته می‌توانید با توجه به‌راحتی این نوع از کفش، آن‌ها را در منزل هم بپوشید. کفش‌های تخت باله مانند در انواع و اقسام شکل‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارند. این نوع کفش‌ها به‌خصوص برای خانم‌های مسن مناسب است که هر کفشی به پایشان راحت نیست.

چکمه

اگر از افرادی هستید که زیاد بیرون از منزل هستید، یکی از کفش‌های موردعلاقه‌تان به‌احتمال‌زیاد چکمه است. بوت یا چکمه پای شما را از آسیب دیدن در سرما محافظت می‌کند و آن‌ها را گرم نگه می‌دارد. انواع و اقسام سبک‌های پوشیدن چکمه با جین وجود دارد که بر اساس سلیقه‌تان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بوت‌ها هم انواع صاف و پاشنه‌دار دارند که بر اساس نیازتان مورد استفاده قرار میگیرند

کفش‌های مخصوص شب

این نوع از کفش‌ها که خود می‌توانند پاشنه‌بلند، تخت یا حتی صندل باشند برای رویدادهایی که در شب برگزار می‌شود مناسب است. اکثر این نوع از کفش‌ها با استفاده از زیورآلات و حتی پارچه‌های لوکس مثل ساتن‌های مخصوص، مخمل و جیر یا حتی چرم تهیه می‌شوند.


پاشنه‌بلند

کفش‌های پاشنه‌بلند ، خود به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند.

  • پاشنه تخت: این نوع از کفش‌ها معمولاً پاشنه‌های کوتاهی زیر ۱.۵ اینچ دارند که از انتهای کفش شروع‌شده و تا نوک آن ادامه پیدا می‌کند و باریک می‌شود.
  • پاشنه‌کوتاه: پاشنه این نوع از کفش‌ها معمولاً حدود ۳ اینچ است. کفش‌های مناسب محل کار معمولاً در این دسته قرار می‌گیرند تا هم رسمی بودن خود را حفظ کنند و هم برای استفاده طولانی مناسب باشند.
  • پاشنه متوسط: پاشنه این نوع از کفش‌ها بین ۳ تا ۵ اینچ است. این کفش‌ها هم برای استفاده طولانی مناسب هستند و به پا زیادتر از حد فشار نمی‌آورند.
  • پاشنه‌بلند: این نوع از کفش‌ها معمولاً ارتفاع پاشنه‌شان بیش از ۵ اینچ است و پاشنه آن‌ها نازک و مناسب پیاده‌روی نیستند. این نوع از کفش زنانه برای رویدادهای رسمی که تیپ رسمی در آن‌ها رایج است کاربرد بیشتری دارد.

کفش‌های Mary Jane

این نوع از کفش‌ها در زمان‌های قدیم برای بچه‌مدرسه‌ای‌ها کاربرد داشت اما امروز با توجه به تیپ و شکلی که دارند –هم بند دور مچ دارند، هم لژ و هم کمی رسمی هستند- برای خانم‌ها هم در محل کار انتخاب خوبی است.

پامپ‌ها

کفش‌هایی هستند که تمام دور پا را فرا گرفته و با داشتن کمی لژ در جلوی کفش و پاشنه‌های خیلی بلند تیپی رسمی به شما می‌دهند ولی اصلاً مناسب پیاده‌روی یا ایستادن طولانی نیستند. معمولاً همه خانم‌ها یک جفت مشکی آن را در جاکفشی خود دارند.

پامپ‌های جلوباز

این نوع از کفش‌ها همان مدل‌های پامپها هستند با این تفاوت که جلوی آن‌ها یک برش ساده وجود دارد که معمولاً دو یا ۳ تا از انگشت‌های پا از داخل این برش دیده می‌شود.

صندل

صندل‌ها هم در نمونه ساده و بدون پاشنه وجود دارند و هم در مدل‌های رسمی و پاشنه‌دار. این نوع از کفش‌ها معمولاً پا را به‌طور کامل محافظت نمی‌کنند و پا در آن‌ها به‌راحتی با فضای بیرونی در ارتباط است. بیشتر برای تیپ‌های اسپرت استفاده می‌شود و زمان استفاده از آن در روز و کنار دریا بیشتر است.

لژ دارهای راحتی

این نوع از کفش‌ها شبیه به صندل هستند ولی پاشنه‌ای یک‌تکه دارند که باعث می‌شود هم پا در آن‌ها راحت باشد و هم پاشنه‌بلند بودن آن‌ها مانعی برای ایستادن یا راه رفتن طولانی نباشد. این نوع از کفش‌ها هم مثل صندل برای تیپ نیمه‌رسمی یا اسپرت مناسب است و از طرفی هم بیشتر کاربرد گشت‌وگذار گونه دارد.

اسنیکرها

شبیه به کفش‌های ورزشی و مناسب تیپ‌های اسپرت است. طرح‌ها و رنگ‌های آن‌ها بسیار متفاوت است و می‌توان برای پیاده‌روی‌های طولانی یا حتی ورزش به آن‌ها اتکا کرد.

پاشنه‌دارهای بند از پشت

این نوع کفش‌ها یک نوع خاص از کفش‌های زنانه هستند که چیزی بین بنددارهای دور مچی و پاشنه‌بلند را تشکیل می‌دهند. در این نوع کفش که معمولاً هم نوک‌تیز هستند، یک ‌بند از پشت پا کفش را نگه‌داشته و با آزاد بودن پشت پا، نفس کشیدن پا کمی راحت‌تر از همیشه خواهد بود.

نظر شما چیه ؟ اگر مدل کفش های بیشتری میشناسید با ما به اشتراک بگذارید...