بوت اسکیمویی چیست؟
جنس و متریال بوت اسکیمویی
مشخصات بوت اسکیمویی
استایل
ظاهر
جنس
مدل
رنگ
احساس
جوراب
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به بوت اسکیمویی

شاید شما هم وقتی نام بوت اسکیمویی را می شنوید اولین چیزی که در ذهنتان نقش می بنند کفش های اسکیموها برای زمستان در مناطق قطبی می باشد.
در حقیقت باید بگوییم که این مدل بوت ها سرنوشتی بسیار متفاوت تر از آنچه در ذهن شما نقش می بنند دارند.
این مدل بوت ها هم برای آقایون مناسب می باشند و هم برای خانم ها که در ایران بیشتر خانم ها از این مدل بوت در استایل های خود استفاده می کنند.

بوت اسکیمویی چیست؟

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم ممکن است تصور شما از بوت اسکیمویی، کفش هایی باشد که اسکیمو ها از آن استفاده می کنند.
خب، باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید و اصلا اینگونه نیست. این کفش ها از ابتدا جزء کفش های سنتی استرالیایی ها و نیوزلندی ها شناخته شده است.
بوت های اسکیمویی برای اولین بار در سال 1950 میلادی توسط موج سوار استرالیایی برای گرم نگه داشتن پاهایش استفاده شده است.
بعد از آن در دهه 1970 به فرهنگ موج سواران انگلستانی و ایالت متحده مربوط می شود. همانطور که متوجه شدید بوت های اسکیمویی هیچ ارتباطی با اسکیموها ندارند.

بوت اسکیمویی لبه خزدار

جنس و متریال بوت اسکیمویی

افرادی که از طرفدارن این مدل کفش های زمستانی هستند بخوبی درباره ظاهر و شکل آن اطلاعات کافی دارند.
این مدل بوت ها از پشم گوسفند تولید می شود و به خاطر قدرت جذب بالایی که دارد باعث می شد فضای داخل بوت کاملا گرم بوده و پاهای شما همیشه در روزها سرد گرم بمانند.
نکته جالبی که بد نیست درباره این مدل کفش ها بدانید این است که بوت های اسکیمویی در روزهای گرم تابستان هم باعث خنک شدن پاها می شوند.
پشم های گوشفندی که برای طراحی و تولید بوت های اسکیمویی از آن ها استفاده می شود داری فولاد قوی می باشند که در برابر خم شدن بیش از 30 هزار بار مقاومت می کنند.

مشخصات بوت اسکیمویی

برای اینکه بتوانید بهترین بوت اسکیمویی را خریداری کنید باید درباره مشخصات آن اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید تا مناسب ترین  با کیفیت بوت را خریداری کنید.
در زیر مشخصات فیزیکی و ظاهری این بوت ها را برایتان شرح داده ایم و کمی درباره آن ها به اختصار توضیخاتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

 • استایل
 • ظاهر
 • جنس
 • مدل
 • رنگ
 • احساس
 • جوراب

رنگبندی بوت اسکیمویی

استایل

برای استفاده از بوت اسکیمویی در استایل خود نیاز نیست خیلی سخت بگیرید چرا که سبک پوشش این مدل بوت ها کژوال می باشد و برای استفاده روزمره و استایل های اسپرت گزینه بسیار مناسبی است.
شما می توانید این بوت را با شلوار جین جذب برای استایل های زمستانی خود استفاده کنید.

ظاهر

شاید از نظر برخی از دوستان بوت اسکیمویی ظاهر چندان زیبایی نداشته باشد. این بوت ها ظاهری صاف، ساده دارند و بدون هیچ طرحی و الگویی تولید شده اند.

جنس

قبل تر هم اشاره کرده ایم که داخل این بوت ها از پشم گوسفندی به کار رفته است و برای رویه آن از تکستایل. بخش زیرین بوت اسکیمویی از مواد پلاستیکی و رابر می باشد.

مدل

طرح ها و مدل های مختلفی از بوت اسکیمویی در بازار موجود می باشند مدل هایی همچوندمپایی، ساق بلند، نیم بوت، پاشنه‌دار و کالج.

رنگ

قهوه‌ای مایل به زرد، رنگ کلاسیک این چکمه است، اما در بسیاری از رنگ‌های متنوع دیگر همچون مشکی، طوسی و گاها سفید هم موجود می باشد.

احساس

 حس نرم و گرم بودن را القاء می‌کند.

جوراب

بدون جوراب هم می توانید این بوت را استفاده کنید.

بوت اسکیمویی ساق کوتاه

در نهایت اینکه 

چیزی نزدیک به 10 سال می شود که این بوت ها در فروشگاه های کشور ایران عرضه می شوند. اما در همان روزهای ابتدایی در دسته بندی بوت و کفش های زنانه قرار گرفته شده اند.
در ایران آقاون از این مدل بوت ها استفاده نمی کنند. درست است که بوت اسکیمویی هم برای آقایون و هم خانم ها می باشد اما مدل مردانه آن در بازارهای ایران تا به امروز دیده نشده است.

سوالات مربوط به بوت اسکیمویی
 1. بوت اسکیمویی را با چه استایل هایی می شه استفاده کرد؟
   این مدل بوت ها برای استایل های اسپرت و روزانه گزینه بسیار مناسبی هستند.
 2. بوت های اسکیمویی در یک سایز و اندازه می باشند؟
  خیر، این بوت ها هم به صورت نیم بوت در بازار موجود می باشند و هم بوت های بلند
 3. رنگ اصلی بوت اسکیمویی چه رنگی است؟
  رنگ های متنوع زیادی از این بوت ها در بازار موجود می باشند اما اصلی ترین رنگ آن قهوه ای مایل به زرد می باشد.