لباس مناسب برای مصاحبه شغلی
لباس رسمی برای مصاحبه شغلی
لباس اسپرت برای مصاحبه کاری
نکات مهم در انتخاب لباس مناسب برای مصاحبه کاری
لباس جدید نخرید
تیپ خود را منسجم نگه دارید
چند لایه لباس بپوشید
به تمام جزئیات دقت کنید
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم؟

سوالی که ذهن آقایون و خانم های زیادی را در زمان مصاحبه های کاری به خود مشغول می کند این است که در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم؟
همه ما این موضوع را بخوبی می دانیم که هدف از مصاحبه و موفقیت در آن بدست آوردن شغل مورد نظرمان می باشد پس چه بهتر است که در اولین برخورد بهترین و زیباترین لباس های خود را بر تن کنیم.
این مسئله را باید به خاطر داشته باشید که مصاحبه های شغلی تنها چند دقیقه یا نهایت 1 ساعته می باشند و در همین چند دقیقه است که با دیدن ظاهر شما تصمیم گیری درباره استخدام شما قبل از هر صحبتی آغاز می شود.
اینکه شما چقدر سابقه کاری دارید در وهله اول شاید چندان دارای اهمیت نباشد اما اینکه چطور لباس پوشیده اید می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

لباس مناسب برای مصاحبه شغلی

دقت داشته باشید لباسی که شما برای مصاحبه شغلی که قرار است در آن حضور داشته باشید انتخاب می کنید نشان دهنده شخصیت شما می باشد.
برای شرکت در مصاحبه های شغلی باید به این مسئله توجه داشته باشید که چه سبک لباسی مناسب حضور در آن مصاحبه می باشد.
مثلا: برای مصاحبه های شغل های همچون فروش و بازاریابی انتخاب استایل رسمی بهترین گزینه می باشد.
سبک پوشش در کشور ما برای بانوان از حسایت های ویژه ای برخوردار می باشد و این مسئله برای اکثریت کارفرمایان دارای اهمیت زیادی می باشد.
بنابراین پیشنهاد و توصیه ما به شما دوستان عزیز این است که در زمان انتخاب لباس مناسب برای مصاحبه های شغلی کمی از علایق خود فاصله بگیرید.
شاید شما قصد داشته باشید برای مصاحبه اقدام به خرید شال با مانتو مناسب آن کنید. اما قبل از هر اقدامی باید جوانب کار را به درستی مورد ارزیابی قرار دهید.

 لباس مناسب برای مصاحبه شغلی

لباس رسمی برای مصاحبه شغلی

 یکی دیگر از فرم ها و استایل هایی که می توانید برای مصاحبه شغلی از آن استفاده کنید، انتخاب لباس های رسمی می باشد.
در حقیقت باید بگوییم که برای اکثریت مصاحبه های شغلی انتخاب لباس رسمی بهترین انتخاب می باشد.
برای مصاحبه هایی همچون فروش، منشی، کارمند اداری، رئیس دفتر، برنامه‌نویس، حسابداری و مالی، پزشکی، پرستاری و مهندسی انتخاب لباس های رسمی بهترین گزینه می باشد.
شما خانم ها می توانید با پوشیدن یک مانتو کتی به همراه شلوار پارچه ای و کفش پاشنه پهن کوتاه یک استایل زیبا برای مصاحبه شغلی مورد نظر آماده کنید.
دقت داشته باشید که از رنگ های جیغ و خیلی شاد برای استایل خود استفاده نکنید. تا حد امکان از رنگ هایی هچون مشکی، خاکستری، نوک مدادی، سرمه‌ای، کرمی استفاده کنید.
اما شما آقایون، انتخاب پیراهن سفید به همراه کت و شلوار و کفش مردانه یک انتخاب بی نظیر می باشد. شماهمچنین می‌توانید شلوار کتان به همراه کفش روزمره و پیراهن ساده به تن کنید.

لباس اسپرت برای مصاحبه کاری

از میان شما دوستان هستند افراد زیادی که چندان از تیپ ها و استایل های رسمی خوششان نمی آید و دوست دارند که برای مصاحبه های شغلی هم از تیپ اسپرت استفاده کنند.
برای شما دوستان عزیز که با خودتان می گویید که در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم؟ و اینکه آیا تیپ اسپرت برای مصاحبه شغلی مناسب است یا خیر؟! باید بگوییم که از این استایل می توانید برای شغل های هنری همچون نقاشی، طراحی گرافیک، نویسندگی، آرشیتکت و مشاغل دیگر هنری استفاده کنید.

لباس رسمی برای مصاحبه شغلی

نکات مهم در انتخاب لباس مناسب برای مصاحبه کاری

تا به اینجای کار برایتان شرح دادیم که انتخاب لباس های رسمی و اسپرت برای چه سبک مصاحبه های شغلی مناسب می باشند.
حال برای اینکه راحتر به پاسخ این سوال که در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم؟ برسید نیاز دانسته ایم که به چند نکته مهم نیز اشاره ای داشته باشیم.
برای اینکه مناسب ترین لباس ها را برای مصاحبه های شغلی استفاده کنید باید نکات و مواردی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را نیز مد نظر داشته باشید.

 • لباس جدید نخرید
 • تیپ خود را منسجم نگه دارید
 • چند لایه لباس بپوشید
 • به تمام جزئیات دقت کنید

لباس جدید نخرید

اغلب دوستان فکر می کنند که برای موفقیت در مصاحبه های شغلی بهتر است که لباس جدید بخرند. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اصلا این کار را نکنید.
لباس های مصاحبه باید باعث شوند که شما احساس اطمینان و راحتی داشته باشید بنابراین نیازی نیست که لباس جدید بخرید.
در عوض از میان لباس هایی که دارید بهترین و مرتب ترین آن ها را که با پوشیدن آن احساس راحتی دارید را انتخاب کنید.

تیپ خود را منسجم نگه دارید

در بیشتر موارد افراد که از شما مصاحبه می کنند به دنبال سبک پوشش هماهنگی می باشند. این یعنی اینکه باید درباره انتخاب تک تک لباس هایی که در روز مصاحبه به تن می کنید فکر کرده باشید.
دقت داشته باشید که از ترکیب رنگ های زیاد استفاده نکنید و نهایت دو یا سه رنگ را برای لباس های روز مصاحبه شغلی خود انتخاب کنید.
این ساده‌ترین روش برای یکدست کردن لباس است.

چند لایه لباس بپوشید

از آنجایی که هوای اتاقی که قرار است در آن مصاحبه انجام شود می تواند هم خیلی گرم باشد و هم خیلی سرد، بنابراین باید خود را برای هر رویدادی آماده کنید.
پس انتخاب دو لایه لباس بهترین گزینه می باشد. پوشیدن پیراهن به تنهایی می تواند بسیار خوب به نظر بیاید اما اگر هوای اتاق سرد باشد یک ژاکت می تواند نجات دهنده شما باشد.
در زمستان اگر کاپشن به تن کرده‌اید، بهتر است در زمان مصاحبه کاپشن خود را در بیاورید تا احساس راحتی در اتاق ایجاد شود.

به تمام جزئیات دقت کنید

آخرین نکته که برای انتخاب لباس‌های روز مصاحبه شغلی خود باید به آن توجه داشته باشید، دقت کردن روی تمام جزئیات می باشد.
کفش هایتان را واکس بزنید، از اتو دار بودن لباس هایتان اطمینان بدست آورید، خانم ها از لوازم آرایش به اندازه استفاده کنند و آقایون عطر و خوشبو کننده بزنند. ناخن هایتان را تمیز کنید و موهای مرتبی داشته باشید.
ساعت، انگشتر و دیگر لوازم جانبی را هم فراموش نکنید. خانم ها اگر تصمیم به خرید کیف زنانه دارید سعی کنید کیف مناسب با استایل خود انتخاب کنید( نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک).

نکات مهم در انتخاب لباس مناسب برای مصاحبه کاری

در نهایت اینکه 

ما، سعی کرده ایم تا با ارائه این مقاله به شما کمک کنیم تا پاسخ سوال خود را درباره اینکه در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم؟ را بدست آورید.
مشاوران و همکاران ما نیز از طریق سایت porove.com در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به در مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم؟
 1. انتخاب دامن برای خانم ها در مصاحبه های شغلی انتخاب درستی است؟
  بهترین کار این است که خانم ها از پوشیدن دامن خودداری کنند، معیارهای پوشش در ایران چه خوب باشد چه بد شرکت‌ها اغلب از آنها تبعیت می‌کنند.
 2. لباس مناسب مصاحبه کاری باید با توجه به چه نکاتی انتخاب شود؟
  لباس مناسب مصاحبه کاری باید با توجه به محیط یک ارگان یا سازمان انتخاب شود، زیرا هر محیط یک نوع پوشش خاص را می‌طلبد.
 3. دلیل اهمیت انتخاب لباس مناسب برای مصاحبه استخدامی چیست؟
  لباس مرتب و مناسب نشانه شان و منزلت یک فرد است و باعث می‌شود افرادی که او را برای اولین بار ملاقات می‌کنند، نظر مساعدتری نسبت به شخصیتش داشته باشند.