انتخاب رنگ‌های جسورانه در استایل های مختلف
رنگ‌های مکمل
رنگ‌های مجاور و هم‌خانواده در چرخه‌ی رنگ
ترکیب‌هایی با الهام از طبیعت
استایل‌های مونوکروم یا تک‌ رنگ
بررسی چند نمونه از ترکیب رنگ های جسورانه
مونوکروم‌ها
ترکیب نارنجی و سرخابی یا صورتی
ترکیب قرمز و بنفش
ترکیب سوسنی و سبز نعنایی
ترکیب سبز و سورمه‌ای
ترکیب سبز و بنفش یا سبز و صورتی
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به ست کردن رنگ های جسورانه

شاید خیلی از شما عزیزان این موضوع را ندانید که ترکیب بندی رنگ ها در استایل به خودی خود یک هنر می باشد. شاید شما از آن دسته افرادی باشید که همیشه از لباس های گران قیمت و برند استفاده می کنید اما تا زمانی که به درستی نتوانید رنگ های مناسبی را در استایل خود استفاده کنید قطعا هیچ کدام از آن لباس های برند به چشم مخاطبین شما نمی آیند.
بنابراین انتخاب رنگ های مناسب برای استایل هایی که انتخاب می کنید یک مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت می باشند.
رنگ هایی که انتخاب می کنید اگر به درستی در کنار هم قرار داده شوند باعث درخشش بیشتر شما می شوند. 

انتخاب رنگ‌های جسورانه در استایل های مختلف

برای اینکه بتوانید از ست کردن رنگ های جسورانه در استایل های خود استفاده کنید راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه اشاره ای به آن ها کرده ایم و درباره هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

 • رنگ‌های مکمل
 • رنگ‌های مجاور و هم‌خانواده در چرخه‌ی رنگ
 •  ترکیب‌هایی با الهام از طبیعت
 •  استایل‌های مونوکروم یا تک‌ رنگ

انتخاب رنگ‌های جسورانه در استایل های مختلف

رنگ‌های مکمل

به مجموعه رنگ هایی مکمل گفته می شود که در چرخه رنگ ها رو بروی هم قرار میگرند مثل: رنگ زرد، قرمز و نارنجی.

رنگ‌های مجاور و هم‌خانواده در چرخه‌ی رنگ

رنگ های هم خانواده هم رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ ها بر خلاف رنگ های مکمل که روبروی هم قرار می گیرند در کنار هم قرار می گیرند. که باز می توان به سه رنگ زرد، قرمز و نارنجی در این دسته بندی از رنگ ها اشاره کرد.

ترکیب‌هایی با الهام از طبیعت

اما دسته سوم رنگ هایی که با الهام از طبیعت آن را می شناسید. مجموعه رنگ های طبیعت هستند که کنار هم قرار دارند همچون رنگ های زرد و آبی آسمانی که رنگ زرد نماد خورشید و رنگ آبی هم نماد آسمان است.

استایل‌های مونوکروم یا تک‌ رنگ

اما رنگ های مونوکروم یا تک رنگ به رنگ هایی گفته می شود که در آن ها یک رنگ به عنوان رنگ پایه انتخاب می شود و برای سایر آیتم ها همان رنگ با ترکیبی از سفید و سیاه یک رنگ دیگر را تشکیل می میدهد. یعنی ترکیب کم رنگ و پر رنگ بودن رنگ ها را می سازد.

بررسی چند نمونه از ترکیب رنگ های جسورانه

قبل تر به این مسئله اشاه کرده ایم که استفاده از برخی از رنگ ها در زمان خرید شال، مانتو، کیف زنانه و... برای برخی از خانم ها کار سخت و دشواری است. این دسته از رنگ ها که انتخاب آن ها جسارت خاصی می خواهند می توانند تفاوت های زیادی را در استایل های شما به وجود آورند.
به همین خاطر در این بخش می خواهیم به بررسی برخی از ترکیب رنگ های جسورانه پرداخته و کمی درباره آن ها با شما صحبت کنیم.

 1. مونوکروم‌ها
 2. ترکیب نارنجی و سرخابی یا صورتی
 3. ترکیب قرمز و بنفش
 4. ترکیب سوسنی و سبز نعنایی
 5. ترکیب سبز و سورمه‌ای
 6. ترکیب سبز و بنفش یا سبز و صورتی

 استایل‌های مونوکروم یا تک‌ رنگ

مونوکروم‌ها

انتخاب رنگ هایی که در دسته بندی رنگ های مونوکروم قرار دارند این روزها ترکیب بسیار چشم نوازی ساخته است.
پوشیدن استایل های مونوکرومی نیاز به یک اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد. در این استایل شما باید سرتا پای خود را از رنگ های صورتی پاستیلی یا سبز پاستیلی انتخاب کنید که نشان دهنده خاص بودن شما می باشد.
پس اگر تا به امروز از این رنگ ها در استایل خود استفاده نمی کردید اما علاقه زیادی به این رنگ ها دارید خجالت را کنار گذاشته و کت و شلوار یا مانتو شلوار صورتی رنگ خود را با خرید کیف زنانه کم رنگ تر از آن ست کنید و در میهمانی ها و دور همی ها از این استایل زیبا و جذاب استفاده کنید.

ترکیب نارنجی و سرخابی یا صورتی

ترکیب بعدی از ست کردن رنگ های جسورانه که می خواهیم در این بخش به آن بپردازیم استفاده از رنگ های نارنجی، سرخابی و صورتی می باشد. شاید شما هم در نگاه اول فکر کنید که این سه رنگ ترکیبی هم خانواده دارند اما در حقیقت اینگونه نیست. بلکه این سه رنگ در چرخه اصلی رنگ ها از جمله رنگ هایی هستند که در کنار هم قرار میگیرند.
ترکیب این سه رنگ بهترین انتخاب برای روزهای گرم تابستان می باشد که برای ست کردن آن ها می توانید یک رنگ خنثی را به عنوان رنگ پایه انتخاب کنید و از این سه رنگ جذاب برای تکمیل تر و خاص تر شدن استایل خود استفاده کنید.

ترکیب قرمز و بنفش

هر چند استفاده از این رنگ‌های جسورانه، قاعده و قانون خاصی ندارد، اما این ترکیب پیشنهاد خوبی برای فصل پاییز است.

ترکیب سوسنی و سبز نعنایی

ترکیب سوسنی و سبز پاستلی یا همان سبز نعنایی ظاهر آرام و مطلوب به شما می‌دهد. این رنگ‌های خنک به شدت برای تابستان مناسب هستند.

ترکیب سبز و سورمه‌ای

یک استایل بسیار گرم برای روزهای نسبتا سرد پاییزی. ترکیب سرمه ای و سبز که طرفداران بسیار زیادی هم دارد.

ترکیب سبز و بنفش یا سبز و صورتی

این ترکیب به وفور در طبیعت دیده میشود. برخلاف چیزی که در لحظه‌ی اول ممکن است به نظرتان بیاید، ترکیب بسیار زیبایی است. 

 ترکیب سبز و بنفش یا سبز و صورتی

در نهایت اینکه 

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد تنوع طلب می باشید و به دنیای مُد علاقه زیادی دارید می توانید در استایل های خود از ترکیب رنگ هایی همچون: زرد و بنفش، سورمه‌ای و قرمز سرخابی و آبی استفاده کنید.
ما سعی کرده ایم تا در این مقاله با معرفی ست کردن رنگ های جسورانه به آن دسته از عزیزانی که هنوز هم در استایل های خود از رنگ های خنثی استفاده می کنند کمک کنیم تا این جسارت را بدست آورند تا استفاده از رنگ های شادتر و روشنتر را هم در استایل های خود به کار گرفته و تجربه کنند.
توصیه ما به شما عزیزان این است که هرگز در انتخاب هایی که انجام میدهید برای خودتان محدودیت های سنی و جنسیت ایجاد نکنید و هر رنگی که دوست دارید را انتخاب کرده و با رعایت تناسب و اصول رنگ شناسی آن ها را در استایل های خود به کار بگیرید.
مشاوران و همکاران ما نیز از طریق سایت porove.com در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به ست کردن رنگ های جسورانه
 1. رنگ سال را با چه رنگ و طرحی ترکیب کنیم؟
  ترکیب بنفش و خاکستری می تواند بسیار زیبا باشد. اگر زمینه استایل خود را خاکستری انتخاب کنید و با ظرافت از رنگ بنفش در ست خود استفاده کنید، پیچیدگی خاصی به استایل شما خواهد بخشید.
 2. برای ست کرن لباس ها به چه چیز نیاز می باشد؟
  برای ست کرن لباس ها نیاز دارید رنگ ها را خوب بشناسید و احساسی که القا می کنند را بدانید تا بهترین رنگ ها را باهم ترکیب کنید.
 3. رنگ سبز نئون را با چه زنگی ترکیب کنیم جذاب خواهد شد؟
  سرخابی و سبز نئون را با هم ترکیب کنید تا چشم‌ها را خیره کنید. این دو رنگ جذاب را با رنگ‌های خنثی کنار هم بگذارید و تناسب رنگی را رعایت کنید.