1. لباس مجلسی پوشیده خیلی جذاب تر و شیک تر از لباس خیلی بدن‌نما است!
فرق بین لباس مجلسی مناسب عروسی با لباس‌های مهمانی با فرم‌های دخترانه و دامن‌های کوتاه دقیقا در همین است! لباس‌های زیادی کوتاه یا زیادی بدن‌نما انتخاب خوبی برای یک مراسم عروسی به خصوص مراسم‌های رسمی‌تر نیستند به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید در بین مهمان‌های عروسی بدرخشید، باید در انتخاب لباس مناسب بسیار دقت به خرج دهید، لباسی که هم زیبا باشد و هم در آن احساس راحتی داشته باشید و بتوانید کل شب را با آن خوش بگذرانید.

2. در مراسم عروسی فقط عروس باید لباس سفید بر تن داشته باشد!
البته سفید تنها رنگ ممنوع برای پوشیدن در مراسم عروسی نیست! بژ، صورتی کم رنگ ، شیری ، کرم ملایم و نباتی و هر رنگی که ممکن است به رنگ لباس عروس نزدیک باشد را در آن شب فراموش کنید مخصوصا اگر مدل لباس مجلسی شما دامن بلند و یا  دنباله‌ دار دارد !  مراسم عروسی یکی از مهم ترین شبهای  زندگی هرکسی است و فقط قرار است یک عروس دیده شود پس سعی کنیم حتما این نکات را رعایت کنیم، !3. در انتخاب مدل کفش مجلسی نکات زیر را در نظر بگیرید
مدل کفش مجلسی و مدل پاشنه حتما باید با لباس و فضای میهمانی تناسب داشته باشد..

محل برگزاری عروسی: اگر عروسی در  باغ برگزار شود ممکن است زمینی که روی آن قدم برمیدارید چمن و یا هر سطح نرمی باشد ، راه رفتن و رقصیدن با  پاشنه‌های باریک روی این سطوح به شدت عذاب آور و سخت خواهد بود . پس حتما این نکته را در نظر بگیرید که کفشی که انتخاب می‌کنید با فضای عروسی تناسب داشته باشد.

تناسب رنگ کفش با لباس: به رنگ‌ها توجه داشته باشید ، رنگ و حتی مدل کفش مجلسی و پاشنه‌ داری که انتخاب می‌کنید حتما باید با فرم لباس شما هم خوانی داشته باشد. برای مثال هیچوقت بوت پاشنه بلند را با دامن بلندی که روی آن را می‌پوشاند نپوشید.

راحتی کفش : این مهترین نکته در خرید کفش مجلسی است ! شما قرار است 5 ، 6 ساعت یا حتی بیشتر با کفشتان راه بروید و برقصید. اینکه وسط مراسم عروسی مجبور شوید  کفش‌هایتان را دربیاورید قطعا صحنه ی زیبایی را ایجاد نخواهد کر! پس حتما کفشی را انتخاب کنید که پایتان را اذیت نمیکنید و با ارتفاع پاشنه‌ها و شیب آن احساس راحتی میکنید.4. رنگ و مدل لباس ساقدوش ها را نپوشید!
اگر از نزدیکان عروس هستید و در جریان رنگ و مدل لباس ساقدوش ها هستید،  توصیه می‌کنیم که اصلا ازین رنگها استفاده نکنید مگر اینکه خودتان یکی از ساقدوشها باشید!

5.  لباس مجلسی و کفش را متناسب با فصل انتخاب کنید
عروسی ها اگر قرار باشد داخل باغ باشند معمولا در بهار، تابستان و یا اوایل پاییز برگزار می‌شوند، بنا بر این شما باید به تناسب فصل برگزاری عروسی  کفش و لباس خود را انتخاب کنید .

بوت ها و نیم بوت های پاشنه دار را فقط برای مراسم پاییز و زمستان نگه دارید.
لباس‌های توری، حریر و شبیه آن و همچنین صندل‌های پاشنه دار را تنها  در مراسم‌های تابستانی استفاده کنید پیراهن‌ های گلدار اصلا برای عروسی ‌های پاییز و زمستان مناسب نمی باشن..
اگر چه رنگ های تیره مثل مشکی برای مجالس عروسی مناسب به نظر میرسند اما نه برای عروسی در فصل تابستان.

6. هرگز در استفاده از زیورآلات و اکسسوری‌ها زیاده‌ روی نکنید
گوشواره ، انگشتر ، ساعت ، دستبند ، گردنبند …. توصیه مهم  این است که شما به همه آن‌ها در یک مراسم نیاز ندارید! زیورآلات را به اندازه و متناسب با مدل لباستان انتخاب کنید  .