مزایای استفاده از کیف‌های کمری

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که استفاده از یک کیف کمری برای شما ممکن است از یک کیف ساده دوشی یا کوله پشتی مزایای بیشتری بهمراه داشته باشد؟ ما چند مزیت که کیف کمری ممکن است بر انواع دیگر کیف‌ها داشته باشد برشمردیم:

۱- عدم نیاز به مراقبت دست

یکی از مزیت‌های اصلی این نوع از کیف‌ها، عدم نیاز شما به استفاده از دست یا مراقبت دائمی از آن است، کیف کمری به کمر شما متصل می‌شود و در طول فعالیت روزانه همراه شماست، همیشه آن را می‌بینید و علاوه بر آن در هیچ شرایطی نیاز ندارید آنرا با دست حمل کنید یا با دست مراقب آن باشید.

۲- جمع و جور بودن

اگر حجم وسایل شما کم باشد، یک کیف کمری می‌تواند بر کیف‌های رو دوشی و کوله پشتی‌ها برتری داشته باشد، حجم کم و دسترسی سریع‌تر به آن، همچنین قابلیت جمع کردن در صورت عدم نیاز یکی از ویژگی‌های مهم این نوع از کیف‌ها است.

                                         


معایب استفاده از کیف‌های کمری

۱- حجم کمتر

اکثر کیف‌های کمری می‌توانند لوازم ضروری شما مانند موبایل، کیف پول، مدارک یا کلیدهای شما را حمل کنند، همچنین این کیف‌ها دارای ظرفیت‌های متفاوتی هستند. حتی بعضی از این نوع کیف‌ها توانایی حمل بطری در جایگاه مخصوص را دارند، اما اگر در کوله شما یک لپتاپ یا تبلت، یا دوربین عکاسی جای می‌گیرد، نباید از این کیف‌ها اینچنین انتظاراتی داشته باشید، لذا باید به دنبال ترکیبی از یک کیف کمری و یک نوع دیگر از انواع کیف‌ها باشید.

۲- احساس ناراحتی در ناحیه کمر

بعضی در فعالیت‌های روزانه یا مسافرت ترجیح می‌دهند آزادی عمل زیادی داشته باشند و از لباس‌های راحت و باز استفاده می‌کنند، برای این دسته از افراد حس بسته بودن شیئی به کمرشان همانند کمربند، میتواند مشابه با پوشیدن شلواری تنگ و غیر سایز باشد، این موردی است که حتما قبل از خرید کیف کمری باید به آن دقت کنید، حتی شما می‌توانید با کیف‌های کمری چند منظوره یا سبک‌تر احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

امکانات متفاوتی که در کیف‌های کمری می‌بینید

کیف‌های کمری

چه ویژگی‌هایی در یک کیف کمری برای شما مفید هستند؟ و باید بدنبال چه چیزهایی بگردید، در ادامه چند ویژگی کاربردی که بعضی کیف‌های کمری به شما ارائه میکنند معرفی کردیم

کیف‌های مقاوم در برابر نفوذ آب

رویه ضد آب پلیستری، پوشش سیلیکونی درزهای دوخت و متریال ریپ استاپ برای جلوگیری از پارگی و آسیب دیدگی فیزیکی، این‌ها همه از امتیازات یک کیف کمری خوب است. اگر شما در کیف خود لوازم حساستان را حمل می‌کنید، حتما یکی یا چند تا از این ویژگی‌ها به کار شما خواهد آمد.

عرض تسمه کمری

هر چه کیف سنگین‌تر و حجم بیشتری داشته باشد، عرض تسمه آن به همان نسبت زیاد می‌شود، و این به علت ایجاد توازن در فشار وارد به بدن شماست. حال اگر به دنبال کیف‌های کمری راحت‌تری میگردید، یک کیف کمری با تسمه پهن میتواند گزینه مناسب‌تری باشد.


جیب‌های ضد سرقت و ضد امواج

بهترین کیف‌های کمری که برای سفر طراحی شده‌اند دارای جیب‌های مخصوص متفاوتی برای وسایل گوناگون همچون پاسپورت و کارت‌های اعتباری شما یا پول هستند. جیب‌های RFID مخصوص جهت قرار دادن کارت‌های اعتباری و پاسپورت شما طراحی شده‌اند و از سرقت اطلاعات شما توسط امواج مغناطیسی یا آسیب دیدگی آنها در طول سفر جلوگیری می‌کند، یا جیب‌های مخفی داخلی که دسترسی به آنها به راحتی ممکن نیست مناسب برای پول نقد شما می‌باشد.

قسمت ویژه بطری آب

بعضی کیف‌های کمری، خصوصا انواع ورزشی آن می‌توانند دارای جیب‌های مخصوص بطری آب باشند. این جیب‌ها می‌تواند بطری‌های آب را بسته به نیاز شما تا ۱ لیتر به راحتی روی کمر شما حمل کنند.

گیره‌ها و طناب‌های اضافه

داشتن چند محل آویز یا گیره روی کیف شما به شما کمک می‌کند به طور موقت یا دائم اشیا خود را به آنها آویزان کنید، یک دوربین عکاسی، سوییچ اتومبیل یا کیف دوربین می‌تواند مثال‌های خوبی برای این موضوع باشد. یا طنابهای ویژه ای که برای انتقال راحت‌تر نیرو به کمربند طراحی شده‌اند می‌تواند تجربه شما را از حمل کیف کمری بهبود دهد.

منبع https://kalaaghe.com/2019/08/fanny-pack-buying-guide/