کاپشن چیست ؟

کاپشن یا کاپیشان در لغت  به معنای "بالاپوش" است و ریشه روسی دارد که معادل انگلیسی آن، Hood است، ولی در ایران به معنای نوعی ژاکت سنگین است که بیش‌تر آن‌ها دارای کلاه هستند و برخی نیز دارای کلاه پنهانی در پشت هستند. کاپشن در واقع لباسی است که به حفظ گرمای بدن و جلوگیری از یخ‌زدگی آن در برابر سرما و باد کمک می‌نماید.

  • نکات مهم در خرید یک کاپشن زنانه یا دخترانه

به روز بودن طراحی :

 همانطور که میدانیم کاپشن لباسی است که باید از نظر جنس الیاف و طول پارچه شما را گرم نگه داردو باید بتواند از شما در برابر سرما، باد، باران و برف محافظت کند.اما مهمتر از آن طرح و کیفیت این لباس است چراکه یک کاپشن زنانه خوب تا سال‌ها همراه شماست و نیازی به تعویض آن ندارید. شاید هنگام خرید کاپشن زنانه و دخترانه مجبور باشید به نسبت دیگر لباس‌ها پول بیشتری برای آن خرج کنید، اما مطمئن باشید تا چند سال خیالتان از لباس زمستانی راحت است بنابر این طراحی به روز نکته ی مهمی در انتخاب کاپشن مناسب محسوب میشود . معمولا کاپشنهایی با طراحی کلاسیک سالیان بیشتری نسبت به کاپشنهای اسپرت قابل استفاده هستند ، چون طرحهای کلاسیک همیشه با توجه به فرمال بودن طراحی دیر تر از مد می افتند و در مجموعه های طراحان و برندهای بزرگ هر ساله چند نمونه کاپشن زنانه یا دخترانه با طراحی کلاسیک به چشم میخورد.

عایق بودن پارچه:

موقع خرید یک کاپشن زنانه حتماً دقت کنید که بین آستر و پارچه عایقی از جنس پشم، پشم شیشه یا کرک باشد. در واقع همین عایق است که می‌تواند شما را در روزهای سرد گرم نگه‌دارد . یکی از بهترین عایق های گرمایی کرک است. کرک یا پر از عایق‌هایی است که سال‌هاست در لباس‌های زمستانی استفاده می‌شود. بیشتر کاپشن‌هایی که عایقشان از کرک است دوخت و ظاهری چند تکه دارد تا پرها در کاپشن تکان نخورد. کاپشن‌هایی که عایق پر دارد در صورت خیس شدن باید به خوبی خشک شود تا دوباره بتواند شما را به خوبی گرم کند.

مقاومت در برابر آب و باد:

یک کاپشن خوب باید ضد آب و ضد باد باشد . این ویژگی مربوط به رویهٔ کاپشن است که معمولاً از جنس نایلون یا پلی‌استر است . بعضی از برندها از فناوری نانو در ضد آب بودن کاپشن استفاده می‌کنند. البته همین جنس نایلونی کاپشن را در برابر آتش حساس می‌کند. پس زمانی که کنار آتش هستید مراقب کاپشن خود باشید.

کیفیت پارچه و دوخت :

 اگر فروشنده به شما گفت که این کاپشن نباید تا شود، آویزن شود و یا هر مورد دیگری، باید به کیفیت مطلوب آن شک کرد. یک کاپشن خوب در هر شرایطی باید در کنار شما باشد. پارچه های مناسب برای کاپشن معمولا از جنس پلی استر ،نایلون ،چرم و گاباردین است .

طول کاپشن:

هرچقدر کاپشن‌تان بلندتر باشد شما را بیشتر گرم می‌کند. معمولاً کاپشن‌ها کوتاه هستند و برای لباس گرم بلند از پالتو استفاده می‌شود. اما کاپشن‌های کوتاه ، مخصوصاً از نوع زنانه، بسیار رایج شده است. اگر خیلی سرمایی هستید و یا در مناطق سرد زندگی می‌کنید، کاپشن‌های بلند بیشتر در گرم نگه‌داشتن شما بهتان کمک می‌کند.

تن‌خور: 

هنگام خرید کاپشن سعی کنید سایزهای مختلف را امتحان کنید و قبل از هر چیز برچسب راهنمای سایز آن را بخوانید. به‌یاد داشته باشید همهٔ برندها سایزهای یکسان ندارند. هنگام امتحان کردن لباس این موضوع را هم در نظر بگیرید که زیر آن لباس‌های دیگر هم می‌‌پوشید؛ پس با توجه به آن اندازهٔ مناسب را انتخاب کنید.

داشتن کلاه ، جیب مناسب ، محافظ زیپ و دقت در برش و دوخت درزها نیز از دیگر نکات مهم در خرید کاپشن زنانه به شمار می آید.


20 مدل جدید کاپشن زنانه و دخترانه در سال1400

 کاپشن کوتاه کلاهدار کد V17

مدل کاپشن کوتاه کلاهدار دخترانه

کاپشن کوتاه جیب دار کد V15

مدل کاپشن کوتاه جیب دار دخترانه

بارانی طرح دار ترک

مدل کاپشن فانتزی ترک

بارانی چرم دیسکو مشکی

کاپشن چرم دیسکو زنانه مشکی

کاپشن آستین کش

کاپشن بلند آستین کش دخترانه

کاپشن مشکی کد V13

کاپشن مشکی چروک

ست بارانی و کیف گلبهی سفید

ست کاپشن و کیف کمری دخترانه

بارانی کوتاه کلاهدار بنفش کد 578

کاپشن خفاشی دخترانه 1400

بارانی بلند طرحدار کلاهدار V16

مدل کاپشن شیک زنانه و دخترانه 2021


مدل کاپشن قرمز زنانه و دخترانه 2021 

ژورنال جدیدترین مدل کاپشن دخترانه منگو و پالتو زنانه شیک و جدید ۲۰۱۸ - نیوز  پارسی 

مدل کاپشن چرم کوتاه زنانه

مدل کاپشن بلند دخترانه کلاه خزدار و خوشرنگ + تصاویر

مدل کاپشن چرم زنانه جدید و مدل کاپشن نیم تنه زنانه

گالری انواع مدل های پالتو ، کت و کاپشن زنانه و دخترانه ۹۶ - ۲۰۱۷ - دلبرانه

مدل پالتو / سری جدید مدل های پالتو و کاپشن زنانه و دخترانه خارجی / مدل  پالتو جدید

مدل جدید کاپشن زنانه و دخترانه (معرفی کاپشن‌های ترند و جذاب؛ اما کمتر دیده  شده!) - کمدابرای دیدن مدلهای بیشتر کاپشن زنانه و دخترانه جدید به دسته بندی خرید کاپشن زنانه مراجعه فرمایید .