خانم های کارمندی که دوست دارید همیشه با ظاهری آراسته و شیک در محل کار خود حاضر شوید اما نمی دانید که چطور می توانید در زمان خرید مانتو فرم اداری ست مناسب باآن را (کیف، کفش) انتخاب کنید. با سایت پرُو در این مطلب همراه باشید تا به شما بگوییم که اصول ست کردن مانتو فرم اداری به چه شکلی می باشد.

لباس فرم اداری 

در اکثریت کشورهای دنیا  پوشیدن لباس فرم از اصلی ترین مواردی است که باید کارکنان آن سازمان یا شرکت آن را رعایت کنند. اما درگیری ذهنی بیشتر کارکنان این است که چطور ست مناسبی را بری لباس فرم اداری خود انتخاب کنند.

در ابتدا لازم است بدانید که هر چه سازمان و شرکتی که در آن کار میکنید رسمی تر باشد نوع لباسی که شما می پوشید هم باید رسمی باشد.

آقایون معمولا از پیراهن و شلوار مردانه برای فرم اداری خود استفاده می کنند و یا اینکه کت و شلوار میپوشند. خانم ها نیز از مانتو فرم اداری که در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارد استفاده می کنند. اما دغدغه ای که خانم ها برای ست کردن مانتو فرم اداری خود دارند را بدون شک آقایون ندارند و اگر هم دارند به مراتب کمتر از خانم ها می باشد.

مانتو فرم اداری رسمی

سوالات متداول 

 1. مانتو فرم اداری را از کجا می توان تهیه کرد؟
  برای خرید و تهیه مانتو فرم اداری می توانید به فروشگاه ها و سایت هایی مراجعه کنید که علاوه بر مانتوهای غیر رسمی انواع مدل های مانتو فرم را نیز  سبد کالاهای خود دارند
 2. هر مدل کفشی را می توان با مانتو فرم اداری ست کرد؟
  طبیعتا که شما نمی توانید هر مدل کفشی را با مانتو فرم اداری خود ست کنید زیرا که برخی از کفش ها همچون صندل های روباز گزینه های مناسبی برای ست کردن با فرم اداری شما نیستند
 3. مانتو فرم اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
  مانتوهای فرم اداری نباید خیلی جذب و بدن نما باشند، باید دارای قد و سایز مناسبی باشند( نه خیلی کوتاه و نه خیل یبلند)، رنگ مناسبی داشته باشند( مشکی، سورمه ای، طوسی و..)

مانتو اداری

مانتو فرم اداری یک پوشش مناسب برای خانم هایی است که می خواهند علاوه بر آراسته بودن در محیط کار پوشش مناسبی را برای محیط کار خود انتخاب کنند.

تفاوت مانتو فرم اداری رسمی و غیر رسمی

تفاوت لباس فرم اداری  در محیط های کار رسمی و غیر رسمی

محیط های کاری به دو دسته رسمی و غیر رسمی تقسیم بندی شده اند که نحوه پوشش در این دو محیط کاری تفاوت هایی با هم دارند.

لباس فرم اداری در محیط های رسمی

در محیط های رسمی همچون بانک، اداره جات دولتی، آموزش و پرورش و... خانم ها ملزم هستند که از لباس های فرم استفاده کنند. لباس های فرمی که شامل: مانتو، شلوار و مقنعه می باشد.

لباس فرم اداری در محیط های غیر رسمی

در اداره جات غیر رسمی مثل دفاتر پست، آزانس هواپیمایی و...که محیطی نیمه رسمی هستند خانم ها می توانند لباس فرم را به گونه ای انتخاب کنند طراحی متفاوت تری داشته یا اینکه برای خود کژوال و لباس های نیمه کلاسیک تهیه کنند.

ست کردن لباس فرم اداری در محیط های غیر رسمی راحت تر است محیط های رسمی می باشد. چرا که در اکثریت محیط های غیر رسمی نیازی نیست که خانم ها حتما لباس فرم اداری برتن داشته باشند

انتخاب کفش مناسب مانتو فرم اداری

کفش مناسب برای ست مانتو فرم اداری

یکی از مواردی که خانم های ایرانی برای ست کردن مانتو فرم اداری خود به آن اهمیت می دهند انتخاب کفش مناسب است. خب بدون شک می دانید که در محیط های اداری رسمی نمی توان هر مدل کفشی را با مانتو فرم اداری ست کرد.

بنابراین نیاز است که بدانید بهترین کفشی که می توانید در محیط کاری خود بپوشید که با فرم اداری شما هم ست باشد چه سبک کفشی می باشد.

کفش های پاشنه دار، صندل و کفش های روباز اصلا انتخاب مناسبی برای ست فرم اداری شما نمی باشند. پس بهتر است با توجه به فرم اداری که دارید کفش خود را انتخاب کنید فرقی نمی کند کفش چرمی باشد و یا اسپورت. آنچه مهم است این است که کفش ها همواره باید تمیز و مرتب باشند.

شلوار مناسب لباس فرم اداری کدام  است؟

برای ست کردن مانتو فرم اداری بدون شک این سوال برایتان ایجاد شده است که پوشیدن کدام شلوار مناسب تر است؟ ما به شما خواهیم گفت که فرم اداری خود را با چه شلوارهایی می توانید ست کنید.

شلوارهایی که برای ست فرم اداری خود میتوانید در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می باشند.

 • شلوار پارچه ای با فرم خوب و قد مناسب
 • شلوار کتان
 • شلوار جین

فقط برای انتخاب شلوار مناسب فرم اداری  حتما دو نکته را در نظر داشته باشید

 1. قد شلوار متناسب با نوع فرم اندام شما متناسب باشد
 2. شلوارهای دمپا، کوتاه یا خیلی راسته برای خانم های کوتاه قد و یا دارای پاهای پر اصلا انتخاب مناسبی نیست.
جمع بندی

برای ست مناسب فرم اداری باید همه جوانب را در نظر داشته باشید و بدانید چه سبک شلوار و کفش را می توانید با مانتو فرم اداری خود ست کنید تا هم خودتان در آن ها و مدت زمانیکه در محیط کار هستید احساس راحتی داشته باشید و هم اینکه پوشش شما مناسب با محیطی باشد که در آنجا کار میکنید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

ست کردن مانتو جین با کفش مناسب

ست کردن مانتو جین با کفش مناسب

اصول ست کردن مانتو

اصول ست کردن مانتو