خانم های شیک پوشی که برایتان این سوال مطرح است که اصول ست کردن مانتو چگونه است و چطور می توانید مانتو خود را با سایر لباس هایتان ست کنید تا انتهای مطلب امروز سایت پُرو را همراهی کنید.

به خاطر داشته باشید که داشتن استایل زیبا و هماهنگی در ظاهر شما باعث می شود که شما زیباتر و شیک تر به نظر آیید و این مسئله در خوش تیپ بودن شما چندان هم بی تاثیر نمی تواند باشد.

اگر شما گران ترین و خوش رنگ ترین مانتو را هم خریداری کنید وقتی اصول ست کردن آن را ندانید کاری بیهوده انجام داده اید و به نوعی پول خود را دور ریخته اید. چرا که بعد از مدت زمانی از نتخاب خود پشیمان خواهید شد.

بنابرین بهتر است قبل از خرید مانتو به این موضوع فکر کنید که چطور می توانید مانتو مورد پسند خود را با سایر لباس هایتان ست کنید.

ست کردن مانتو سفید
سوالات مربوط به مانتو مجلسی کوتاه
 1. چه شلواری را با مانتو مشکی ست کنیم؟
  برای ست کردن شلوار مشکی با مانتو گزینه مناسب می تواند شلوارهی بوت کات باشد که استایل شیک و رسمی دارد و مناسب ترین گزینه برای شرکت در میهمانی ها و مراسم رسمی می باشد. همچنین می توانید از شلوارهای جین نیز استفاده کنید
 2. در اصول ست کردن مانتو چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم؟
  یکی از مهم ترین مواردی که درباره اصول ست کردن مانتو باید بدانید و به آن نیز توجه داشته باشید رنگ شناسی می باشد. اینکه بدانیدچه رنگ مانتویی را با چه شلوار و روسری ست کنید که رنگ آن ها هماهنگی خاصی با هم داشته باشد بسیار مهم بوده و در ست لباس شما تاثیر گذار می باشد.
 3. شلوار گشاد را با چه مانتویی ست کنیم بهتر است؟
  یکی از گزینه های مناسب برای ست کردن شلوار گشاد استفاده از مانتوهی کتی می باشد که این روز ها طرفدارن بسیاری هم دارد. مانتوهای کتی از آنجایی که در قسمت بالاتنه کمی چسبان هستند٬ ترکیب خوبی با شلوارهای از بالاگشاد می باشند.

ست کردن مانتو جین

اصول ست کردن

به طور تقریبی همه ما تا حدودی با اصول ست کردن مانتو و در کل ست کردن لباس آشنایی داریم اینکه چه رنگ لباسی را می توان با چه شلوار و شالی ست کرد و یا اینکه ست های یکرنگ با راه راه های عمودی باعث بلندتر و لاغر تر دیده شدن ما می شود.

یا اینکه لباس و مانتوهایی راه راه افقی باعث تپل تر به نظر آمدن و کوتاه تر شدن می شود. اما ما میخواهیم در سایت پُرو به صورت اصولی به این مسئله بپردازیم و شما را برای ست کردن مانتو بیشتر راهنمایی کنیم.

رنگ شناسی

اولین موضوع که بری ست کردن مانتو باید به آن توجه داشته باشید آشنایی کامل رنگ ها و به نوعی رنگ شناسی می باشد.

رنگ های بسیار زیادی در دنیای پیرامون ما وجود دارند که هر یک نشان دهنده نماد خاصی می باشند.

همانطور که می دانید رنگ های اصلی شامل: قرمز، آبی، زرد. رنگ های ثانویه: سبز، نارنجی و بنفش می باشند.

در کنار رنگ هاس اصلی و رنگ های ثانویه یک دسته رنگ های ترکیبی وجود دارند که برگرفته از رنگ های اولیه و ثانویه می باشند.

نکته بعدی دسته بندی کردن رنگ ها می باشد که به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم شده اند. رنگ های گرم و سرد خود به دو دسته رنگ های تیره و روشن تقسیم بندی می شوند.

ست کردن مانتو سفید

انواع مدل مانتو

می دانید که مدل های مانتو که در بازار وجود دارند بسیار مختلف می باشد که هر یک کاربردهای منحصر به فرد خود را دارا می باشند.

 • مانتو دانشجویی
 • مانتو اداری و رسمی
 • مانتو اسپرت
 • مانتو دخترانه
 • مانتو مجلسی

پس برای ست کردن این مدل مانتو ها باید بدانید چه کاری را باید انجام دهید. مانتوهای رسمی و اداری از جمله مانتوهایی هستند که ست کردن آن ها کار چندان سختی نیست و به راحتی می توانید با پوشیدن مقنعه که رنگ آن با فرم اداری شما هماهنگی دارد ست خود را زیبا کنید.

مانتوهای مجلسی و سایر مانتوهایی که از آن ها برای رفتن به خیابان و یا میهمانی استفاده می کنید را می توانید با روسری و شال های مناسب که تناژ رنگ آن ها به مانتو شما نزدیک می باشد ست کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

ست کردن مانتو و شلوار

دیگر اصول ست کردن مانتو انتخاب شلوار مناسب می باشد. در فصل های گرم سال همچون تابستان که دوست دارید خنک ترین مانتو و شلواری که دارید را با هم ست کنید می توانید از شلوارهای گشاد استفاده کنید و برای اینکه تیپ بهتری داشته باشید کفش های اسپرت و یا نوک نیز استفاده کنید تا ست شما کامل شود.

ترکیب دو رنگ آبی و زرد که از دسته رنگ های اصلی می باشند هم انتخاب مناسبی است برای مانتو و یا شلوار شما. می توانید مانتوهایی بلند با ترکیب این چنینی را با شلوارهای لگ ست کنید

ست مانتو با شلوار گشاد

ست کردن مانتو سرهمی

یکی دیگر از مدل مانتوهای پرطرفدار در بازار روز دنیا مانتوهای سرهمی می باشند که بسیار زیبا و در طرح ها و جنس های مختلفی موجود می باشند.

انتخاب سرهمی نخی طرح دار با یک رویه تک رنگ بی نظیر ترین استایل برای فصل تابستان می باشد. سرهمی که از ترکیب رنگ های خنثی همچون کرم و قهوه ای و یا ترکیب نارنجی تشکیل شده است

جمع بندی

در نهایت می خواهیم برای خاتمه دادن به بحث اصول ست کردن مانتو بگوییم که، اگر مانتو انتخابی شما در قسمت یقه و بخش بالا تنه آن طراحی وجود دارد می توانید برای ست کردن از روسری های ساده استفاده کنید و برای اینکه ست زیباتری داشته باشید بهتر است کفش ساده ای را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

  

ست کردن مانتو جین

ست کردن مانتو جین

  

ست مانتو و دامن

ست مانتو و دامن

 

چه مانتویی به شلوار پارچه ای میاد؟

چه مانتویی به شلوار پارچه ای میاد؟