در کشورهایی همچون ایران بسیاری از شرکت ها و سازمان ها همچون مخابرات، آب و فاضلاب، برق، بانک و... وجود دارند که برای هماهنگی و نظم دادن به سازمان خود کارمندان آن ها موظف هستند که برای حضور پیدا کردن در محیط کار از لباس های فرم و یک دست استفاده کنند( آقایون کت و شلوار، خانم ها مانتو وشلوار و مقنعه).
شاید در نگاه اول این مسئله کمی سخت باشد برای اینکه هر روز با یک لباس مشخص درسر کار حضور داشته باشد مخصوصا برای افرادی که دوست دارند همیشه آراسته و متنوع در محیط های کاری خود حضور داشته باشند. اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که این موضوع آنقدر ها هم که فکرش را میکنید سخت نیست. زیرا که دیگر دغدغه این را ندارید که برای حضور در محل کارتان چه لباسی بپوشید یا کدام مانتو را با کدام شل و روسری خود ست کنید. شاید تنها دغدغه ی که در زمان خرید مانتو فرم اداری برای شما به وجود می آید این باشد که چه رنگی مناسب مانتو فرم اداری می باشد.

در ادامه با سایت پُرو همراه باشید تا درباره انتخاب رنگ مناسب مانتو فرم اداری شما را راهنمایی کنیم.

خرید مانتو فرم اداری

سوالات مربوط به  انتخاب رنگ مناسب مانتو فرم اداری

 1. مانتو فرم اداری باید چگونه باشد؟
  از آنجایی که شما زمان زیادی از روز را در محیط کار سپری می کنید بنابراین باید لباس فرم را انتخاب کنید که هم د رآن احساس راحتی داشته باشید و هم اینکه چندان جلب توجه نکند. پوشیدن مانتوهای فرم بدن نما گزینه مناسبی برای محیط های کاری نمی باشد.
 2. مناسب ترین رنگ برای مانتو فرم اداری چه رنگی است؟
  رنگ سورمه ای از رنگ های پرطرفدار و بهترین رنگ برای مانتوهای فرم اداری می باشد
 3. مانتو فرم اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
  مانتوهای فرم اداری نباید خیلی جذب و بدن نما باشند، باید دارای قد و سایز مناسبی باشند

مانتو فرم اداری آزانس هواپیمایی

نکات مهم برای انتخاب مانتو فرم اداری

می دانید که در سازمانها و ادارات دولتی و خصوصی از انواع لباس فرم  برای آقایون و مانتو فرم اداری برای خانم ها استفاده می شود و در ایران نیز به همین صورت می باشد.

آنچه که شما باید برای طرحی و خرید مانتو فرم اداری به آن توجه داشته باشید چند نکته خاص و ظریف می باشد که با توجه به آن ها می توانید یک مانتو فرم اداری و لباس فرم مناسبی را برای خود خریداری کنید.

 1. اولین نکته که بد نیست در زمان طراحی و خرید مانتو فرم اداری خود به آن توجه داشته باشید ارتباط بین مانتو اداری و برند سازمانی است که در آن مشغول فعالیت هستید. شاید با خودتان بگویید که اصلا یعنی چه اینکه لباس فرم خود را با برند شرکت ارتباط دهیم؟!
  منظور این است که طراحی لوگو و رنگ لوگو شرکت خود را در نظر داشته باشید و اگر از رنگ های خاصی در آن استفاده شده است شما هم از همان ترکیب رنگ ها برای مانتو اداری خود استفاده کنید.
 2. رنگ پارچه، نکته دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. شما می تواند به صورت یک دست از یک رنگ خاص برای طراحی مانتو فرم اداری خود استفاده کنید و یا اینکه از چند رنگ استفاده کنید. البته فراموش نکنید که در برخی از سازمان ها همچون آژانس های هواپیمایی با ترکیب رنگ مقنعه با فرم اداری اقدام به طراحی و تولید مانتوهای فرم برای سازمان های خود می کنند

جدیدترین مانتو فرم اداری

رنگ مناسب مانتو فرم اداری

اما مسئله ای که ما امروز در این مطلب از سری مطالب سایت پُرو می خواهیم به آن بپردازیم انتخاب رنگ مناسب برای مانتو فرم اداری می باشد.

سوال مهمی که بسیار از کارمندان در زمان خرید مانتو از فروشندگان مانتو می پرسند این است که چه رنگی مناسب فرم های اداری می باشد؟! و از چه رنگ هایی برای مانتو فرم اداری نباید استفاده کرد؟!

اول می خواهیم پاسخ سوال دوم شما کارمندان عزیز را بدهیم و بگوییم که چه رنگ هایی برای مانتو فرم اداری مناسب نمی باشد. بدترین رنگ هایی که می توان در طراحی و تولید مانتو فرم اداری از آن ها کرد، رنگ های قرمز تیره، قهوه ای تیره، سبز یشمی و فیروزه ای می باشد. 

استفاده از این رنگ ها برای مانتوهای فرم اداری اصل جلوه زیبایی ندارند. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که از این رنگ ها معمولا برای بخش های مختلفی در بیمارستان و سازمان هایی استفاده می شود که بخش هی مختلف زیادی دارند و نیاز است که هر بخش لباس فرم با رنگ های مختلفی داشته باشند.

اما مناسب ترین رنگ ها برای مانتو فرم اداری رنگ سورمه ای می باشد که در بیشتر سازمان و شرکت ها هم مشاهده کرده اید.

فرم اداری مناسب خانم های لاغر اندام

ست کردن مانتو اداری

بعد از انتخاب رنگ مناسب برای مانتو فرم اداری نوبت به ست کردن آن می رسد. مانتوهای اداری به گونه ای طراحی شده اند که نیازی به ست کردن آن ها وجود ندارد.
شما می توانید برای اینکه مانتو فرم اداری که استفاده می کنید جلوه زیباتری داشته باشد از یک رنگ برای طراحی آنها استفاده کنید. برای ست کردن فرم اداری خود بهترین گزینه انتخاب کفش مشکی می باشد

فرم اداری مناسب خانم های چاق اندام
جمع بندی

در زمان خرید مانتو فرم اداری برای اینکه بتوانید مناسب ترین رنگ مانتو فرم را انتخاب کنید برند و لوگو سازمان و شرکت خود را حتما در نظر داشته باشید و هرگز از رنگ هایی همچون قرمز، قهوه ای تیره و... برا ی مانتو فرم اداری خود استفاده نکنید.
مناسب ترین رنگ مانتو فرم اداری رنگ سورمه ای می باشد که اکثریت سازمان و شرکت ها برای پرسنل خود از این رنگ برای طراحی مانتو و لباس فرم اداری استفاده می کنند.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

ست کردن مانتو فرم اداری

ست کردن مانتو فرم اداری

مانتو فرم اداری تابستانی

مانتو فرم اداری تابستانی