با توجه به این موضوع که استفاده از مانتو تنها در برخی از کشورهای اسلامی رایج می باشد اما برخی از کشورهای دیگر هم هستند که از این نوع پوشش به نام های دیگر استفاده می کنند و آن را لباس گشادی می دانند که می توانند روی لباس های دیگر خود بپوشند.

اما انتخاب قد مانتو برای سایر کشورها به غیر از کشورهای اسلامی چندان دارای همیت نمی باشد و پوشیدن مانتوهایی با قد کوتاه یا بلند برایشان فرقی ندارد اما با تمام این صحبت ها آنها نیز به دنبال مناسب ترین ها می باشند که با فرم اندام و بدن آن ها متناسب باشد

در کشورهای اسلامی زمانی که خانم ها برای خرید مانتو تصمیم می گیرند فاکتورهای بسیار زیادی را در ذهن خود مرور می کنند تا بتوانند انتخاب مناسبی را انجام دهند. خانم های خوش پوش همیشه به دنبال بهترین ها هستند و برایشان رنگ مانتو، قد مانتو، جنس مانتو ... اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر  شما هم در زمان انتخاب و خرید مانتو کوتاهی و بلندی قد آن برایتان دارای اهمیت می باشد تا انتهای مطلب امروز با ما همره باشید.

مانتو مناسب اندام

مانتو کوتاه بخرم یا  مانتو بلند

با دنیای فشن و مُد بدون شک آشنایی دارید. در این دنیای زیبای مُد تنوع مدل ها، رنگ و... به اندازه ای زیاد می باشد که به جرات می توان گفت هر کس با هر سلیقه ای که دارد به راحتی می تواند هر آنچه که می خواهد را انتخاب کند.

شاید برایتان جالب باشد که این موضوع را درباره دنیای فشن و مُد بدانید که در آن تمام نکاتی که به زیباتر دیده شدن شما کمک می کند به خوبی رعایت می شود.

طراحان و کسانی که در زمینه مُد فعالیت دارند تمام آنچه را که در زیباتر شدن مانتو، لباس کمک می کند دقت بسیار زیادی دارند و تلاششان بر آن است که بتوانند مانتو و لباس هایی را که طراحی می کنند به گونه ای در اختیار مشتری قرار داده شود که هم افراد بلند قد بتوانند از آن استفاده کنند هم افراد کوتاه قد.

در چندین سال گذشته انتخاب و خرید مانتوهای بلند طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و در کنار آن نیز مانتوهای کوتاه هم بدون طرفدار نمانده است و یکی از محبوبت ترین گزینه هایی است که اغلب خانم هایی که فرم اندامی مختلفی دارند این سبک مانتو ها را استفاده می کنند.

ما مسئله مهم اینجاست که برای خرید مانتو، مانتو کوتاه بخرم یا  مانتو بلند؟ دغدغه ی که شاید برای خیلی از شما عزیزان پیش آمده باشد و با توجه به اینکه هر دو سبک مانتو را دوست دارید نمی دانید که کدام یک را بهتر است که در کمد مانتوهای خود داشته باشید.

مانتوهی کوتاه و بلند در سبک ها و انواع مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک از آن ها در جایگاه خود زیبایی خاصی دارند و می توانند برای شما کاربردی باشند. مثلا انتخاب مانتوهای کوتاه کتی می تواند یک انتخاب مناسب برای دختر خانم هایی باشد که دوست دارند تیپ اسپرت تری داشته باشند چرا که مانتوهای کتی خود دارای انواع مختلفی می باشد. برخی دیگر ترجیح می دهند مانتوهای بلند جلو باز را انتخاب کنند.

مانتو مناسب افراد قد بلند

همانطور که پیش تر هم گفته بودیم انتخاب هر یک از این مدل­‌ها به سلیقه شخصی و فرم اندام بستگی دارد. اگر می خواهید ظاهر و اندامی بدن عیب داشته باشید بهتر است در زمان خرید مانتو مناسب برای خود حساسیت و دقت زیادی به خرج دهید.

اولیت قرار دادن فرم  بدن خود

اولین چیزی که باید درازمان خرید مانتو به آن دقت داشته باشید تا راحت تصمیم بگیرید که مانتو کوتاه بخرم یا  مانتو بلند، توجه داشتن به فرم بدنتان می باشد.

شاید ندانید که یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای خرید مانتو باید به آن توجه داشته باشید اندام شما می باشد که به شما کمک زیادی خواهد کرد تا بدانید که مانتو بلند بخرید یا مانتو کوتاه خریداری کنید.

انتخاب و خرید مانتوهایی که قد آن ها بلند می باشد یا قد شما رابطه معکوس دارد. یعنی اگر قد شما کوتاه است هرگز نباید مانتوهای بلند را انتخاب کنید و برعکس اگر قدتان بلند است مانتوهای کوتاه بالای زانو انتخاب مناسبی برای شما نمی باشد. 

خانم های قدبلند مانتو کوتاه نپوشید

چرا برخی از خانم های قد بلند از این موضوع احساس خطر می کنند؟ باید به شما عزیزان که قدی بلند دارید بگوییم که این مسئله نه تنها جایی برای احساس خطر ندارد بلکه یک ویژگی مثبت در خوش تیپ تر شدن شما می باشد و شما در حقیقت یکی از اصول خوش تیپی را دارا می باشید.

اما اگر نمی خواهید که این قد بلند شما زیاد به چشم آید توصیه و پشنهادی که برایتان داریم این است که از خرید مانتوهایی که قد آن ها خیلی کوتاه است صرف نظر کنید. زیرا پوشیدن این سبک مانتوها باعث می شود پاهای شما بلندتر از اندازه واقعی دیده شود. به جای خرید مانتوهایی که قد آن ها خیلی کوتاه است می توانید از مانتوهایی استفاده کنید که قد آن ها روی زانو می باشد یا زیر زانو هستند. این سبک مانتوها انتخاب مناسب تری برای شما می باشند. فکر کنم که به پاشخ سوال خود درباره اینکه مانتو کوتاه بخرم یا  مانتو بلند رسیده باشید.

مانتو مناسب افراد کوتاه قد

مانتو مناسب افراد کوتاه قد

خب نوبتی هم باشد نوبت به شما دوستان عزیزی است که قد کوتاهی دارید. شما هم مانند خانم های قد بلند که از بلندی قد خود احساس خطر می کنند از کوتاهی قدتان خجالت می کشید؟

باید بگوییم که این دو مسئله اصلا نمی توانند مانعی بر سر خوش تیپ بودن شما باشند. از رازهای زیبا دیده شدن تناسب در پوشش می باشد که باید به آن توجه داشته باشید حال چه فرقی دارد که شما دارای قد بلند باشید یا قدتان کوتاه باشد.

پیشنهادی که برای شما عزیزان داریم این است که از مانتوهای بلند استفاده نکنید. مانتوهایی که قد آن ها خیلی بلند است باعث می شود که قد شما کوتاهتر از آنچه که هستید نشان داده شود. به جای آن ها از مانتو هایی استفاده کنید که قد آن ها بالای زانو می باشد اینگونه قدتان بلندتر به نظر می رسد


مانتو مناسب افراد لاغرجمع بندی

برای انتخاب و خرید مانتو فاکتورهای بسیار زیادی را باید در نظر داشته باشید که یکی از آن ها قد و فرم بدنتان می باشد.

در مطالب بالا اشاره کردیم که اگر قد بلند یا کوتاهی دارید بهتر است که چه سبک مانتویی را انتخب کنید و مسئله دیگری که لازم است به آن نیز اشاره داشته باشیم چاقی و لاغری شما می باشد که این مسئله هم در زمان خرید مانتو از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. 

خانم های لاغر که قد بلندی دارند بهتر است که مانتو کوتاه استفاده نکنند اما اگر قدتان کوتاه است و لاغر اندام هستید مانتوهای کوتاهی که که به پُر تر نشان دادن شما کمک می کنند انتخاب مناسبی می باشد.

خنم های چاق و تپل بهتر است از مانتوهایی استفاده کنند که اندام آن ها را بیشتر از آنچه که تپل نشان ندهد. شما بهتر است از مانتوهای بلندی استفاده کنید که خطوط بلند و موازی آن ها شما را کشیده تر نشان می دهد.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

  

خرید مانتو برای خانم های ریز اندام

خرید مانتو برای خانم های ریز اندام

  

مانتو مناسب خانم های چاق

مانتو مناسب خانم های چاق

 

انتخاب مانتو برای خانم های قد بلند

انتخاب مانتو برای خانم های قد بلند