در طول چند سال گذشته مانتوهای بلند بیشتر از مانتوهای کوتاه روی بورس بوده اند و به نوعی انتخاب و خرید مانتو بلند مُد روز شده بود.

مانتوهای بلند و گشاد که برخی از خانم ها از انتخاب آن ها راضی بودند و برخی دیگر علاقه ای به این سبک مانتو از خود نشان نداده اند. حال بماند که برای حضور در برخی از سازمان ها و شرکت ها پوشیدن مانتو بلند و گشاد لازم و ضروری می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به سراغ مانتوهای کوتاه برویم که شاید خیلی از خانم ها به خاطر فرم اندام یا موقعیت اجتماعی تمایلی به انتخاب آن ها از خود نشان نمی دهند ولی نسبت به پوشیدن مانتو کوتاه مجلسی چندان هم بی میل نمی باشند.

مانتو کوتاه
سوالات مربوط به مانتو مجلسی کوتاه
 1. کدام پارچه ها برای دوخت مانتو مناسب می باشند؟
  با توجه به اینکه شما می خواهید مانتو انتخابی خود را بری چه فصلی از سال انتخاب کنید نوع پارچه فرق دارد. اما پرکاربردترین پارچه هایی که برای مانتو می توان از آن ها استفاده کرد عبارتند از: پارچه‌های ریون، ابریشم، نخی، کتان، لنین، کرپ، جین، فاستونی، ساتن، چرم و...
 2. مانتو مجلسی کوتاه مناسب چه افرادی می باشد؟
  با شناخت از آناتومی اندام خود به راحتی می توانید تشخیص دهید که آیا مانتو مجلسی کوتاه می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر. اما .سبکی از مدل های مانتو مجلسی کوتاه وجود دارند که هم افراد لاغر می توانند از آن استفاده کنند و هم افراد چاق.
 3. جدیدترین مدل مانتو کوتاه مجلسی ؟
  مانتو کوتاه گل دار ساتن، مانتو مجلسی جلو باز، مانتو مجلسی گشاد، مانتو مجلسی شاین، منتو مجلسی کتی و...

مانتو مجلسی

از میان تمام مانتوهایی که در کمد لبس هایتان دارید بدون شک یک یا دو مانتو را کنار گذاشته اید و از آن ها برای حضور در میهمانی ها و مراسم خاص استفاده می کنید.

مانتوهایی که از پارچه های با کیفیت تر دوخته شده اند و تا حدودی سبک و طرح آن ها با سایر مانتوهای شما فرق دارد. به این سبک مانتوها، مانتو مجلسی گفته می شود که حاضر نیستید آن ها را هر جایی استفاده کنید.

مانتوهی مجلسی دارای انواع بلند و کوتاه می باشند و هریک از آن ها نیز خود زیر مجموعه های خاصی را دارند. در ادامه با سایت پُرو همراه باشید تا شما را با انواع مانتو مجلسی کوتاه بیشتر آشنا کنیم.

مانتو کوتاه مجلسی

انوع مانتو مجلسی کوتاه

پیش تر به این مووضع اشاره کرده یم که مانتوهی مجلسی طرخ ها و مدل هی مختلفی دارند که با توجه به مکانی که می خواهید در آنجا حضور داشته باشید و با توجه به ظاهر و ندام خود می توانید مناسب ترین مانتو مجلسی را انتخاب کنید.

یکی از از انواع مانتوهای مجلسی که طرفداران آن هم خیلی کم نیست مانتو مجلسی کوتاه می باشد که خود این سبک مانتو مدل ها و انواع مختلفی دارد. انواع مانتو مجلسی کوتاه که می خواهیم به شما معرفی کنیم به شرح زیر می باشند.

 • مانتو مجلسی کوتاه جلو باز
 • مانتو مجلسی کتی
 • مانتو کوتاه شاین
 • مانتو مجلسی کوتاه و گشاد

مانتو مجلسی کوتاه جلو باز

اولین مدل از مانتوهای کوتاه مجلسی، مانتوهای جلو باز می باشند. مدل مانتو جلو باز این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است زیرا که هم در سبک مانتوهای اسپرت می توانید مدل جلو باز را تهیه کنید و هم برای انتخاب مانتو مجلسی گزینه مناسبی می باشد.

اما، مانتو مجلسی کوتاه جلو باز به مانتو هایی گفته می شود که جلو آن ها دکمه و زیپی وجود ندارد و شما می توانید با انتخاب یک زیر سارافونی و یا شومیز مناسب در زیر مانتو خود یک ست کاملا زیبا و متفاوت را طرحی کنید.

مانتو کوتاه جلو باز بیشتر مناسب افراد کوتاه قد می باشد.

مانتو کوتاه کتی

مانتو مجلسی کتی

مانتوهای کتی از جمله مانتوهایی هستند که از سال 2019 تا به امروز توانسته اند جایگاه بسیار خوبی را در میان سایر مدل های مانتو بدست آورند.

مانتو کتی، مدل مانتوهایی هستند که مانند کت مردانه می باشند و استایل رسمی به شما می دهند.

مانتوهای کتی هم مدل های مختلفی دارند( مانتو کتی جلو باز و مانتو کتی دکمه دار). انتخاب اینکه کدام مدل از مانتوهای مجلسی کتی بهتر است به سلیقه و استایل شما بستگی دارد.

اگر مانتو کتی جلو باز انتخاب می کنید به راحتی می توانید از شومیزهای ساده و طرح دار برای زیر آن استفاده کنید که جلوه بسیار زیبایی هم به استیل شما می دهد. همچنین میتوانید مانتوهای مجلسی کتی خود را نیز با پیراهن های مجلسی زیبایی که دارید استفاده کنید و یا اینکه شلوارهای راسته مجلسی را با مانتو خود ست کنید.

مانتو کوتاه مجلسی جلو باز

مانتو کوتاه شاین

یکی از پارچه هایی که برای طراحی و دوخت مانتو مجلسی کوتاه از آن استفاده می شود مانتو کوتاه شاین می باشد.

پارچه های شاین دار این روزها ترند ترین پارچه برای مانتوهای مجلسی کوتاه می باشد. پارچه ای که زیر نور خورشید زیبایی خاصی دارد و یک گزینه بسیار مناسب برای فصل پاییز و تابستان می باشد.

مانتو مجلسی کوتاه و گشاد

آخرین مدل مانتو مجلسی کوتاهی که می خواهیم به شما معرفی کنیم مانتوهای گشاد میباشند.

در سال های گذشته مانتو های کوتاه اکثریت تنگ و جذب بودند به همین خاطر هر کسی نمی توانست از این سبک مانتو استفاده کند. اما امروزه مانتوهای کوتاه و گشاد به بازار آمده اند که طرفداران زیادی هم دارند. این مدل مانتو ها دیگر ایرادات اندام شما را نشان نخواهند داد. همچنین این سبک مانتو را هم خانم های لاغر می توانند انتخاب کنند و هم خانم های چاق.

مانتو مجلسی کوتاه و گشاد

خرید مانتو کوتاه مجلسی 

آن‌چه که در نهایت به شما در انتخاب یک مانتو کوتاه مجلسی کمک می‌کند شناخت دقیق از آناتومی بدن و ایرادات اندامی و نقاط قوت استایل شما می باشد. اگر شما شناخت کامل و درستی از فرم اندامی خود داشته باشید بدون شک انتخاب و خرید مانتو برای شما کاری بسیار آسان خواهد بود. 

جمع بندی

ما در سایت پُرو به شما چند نمونه از مانتو مجلسی کوتاه را معرفی کردیم. اینکه شما هم بخواهید در میان مانتوهایی که دارید از مانتو کوتاه مجلسی هم استفاده کنید بسته به سلیقه فردی شما می باشد. شاید دلیل اکثریت خانم ها از انتخاب نکردن این مدل مانتو ایراداتی است که در اندام خود دارند. باید بگوییم که با آشنایی پیدا کردن دقیق درباره فرم و آنتومی اندام خود می توانید شما هم یک مدل از مانتوهی مجلسی کوتاه را در کمد لباس های خود داشته باشید.

مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

مانتو مجلسی

مانتو مجلسی

مانتو مشکی مجلسی

مانتو مشکی مجلسی

مانتو جلو باز مجلسی

مانتو جلو باز مجلسی