بدون شک شما هم این اصطلاح را بارها شنیده اید که می گویند "فلانی گونی هم تنش کنه جذاب میشه و بهش میاد".

خب به نظر شما عبارت و اصطلاحی که در بالا به آن اشاره کرده ایم می تواند مختص تمام افراد جامعه باشد؟!

طبیعتا هیچ یک از افرادی که در دنیای پیرامون ما هستند و مدام با آن ها در ارتباط هستیم و یا از دور آن ها را می شناسیم  افراد نرمال و بدون عیب و نقصی نمی باشند.

تمام این صحبت ها را کردیم تا به سراغ اصل مطلب امروز برویم. 

یکی از مهم ترین نکاتی که تمام خانم های ایرانی در زمان خرید مانتو به آن اهمیت می دهند این است که به هیچ عنوان شکم آن ها در زیر مانتو نشان داده نشود حتی اگر شکمشان خیلی کوچک باشد.

این روزها از پشت ویترین هر مغازه ای که رد می شوید انواع مدل مانتو رو می بینید که مورد پسند شما قرار میگیرد اما به خاطر اینکه شکم دارید نمی توانید به راحتی انتخاب کنید.

در چنین شرایطی باید چه کار کنید؟! ما در ادامه به شما خواهیم گفت که مانتو مناسب برای خانم هایی که شکم دارند چه سبک مانتوهایی می باشد.

انتخاب مدل مانتو

سوالات مربوط به مانتو مناسب برای خانم هایی که شکم دارند

 1. خانم هایی که شکم دارند و لاغر هستند می توانند هر مدل مانتویی که می خواهند را بپوشند؟
  خب خانم های ریز اندام و لاغر به نسبت شکم دار بودن آن ها بیشتر به چشم می آید بنابراین بهتر است که آن ها هم مانتویی را انتخاب کنند که  خیلی جذب نباشد که در ناحیه شکم بچسبد و زیاد به چشم بیاید.
 2. برای انتخاب مانتو که شکم را نشان ندهد باید چه کار کرد؟
  مهمترین  کار این است که درباره فرم بدن خود شناخت کامل داشته باشید و بعد از آن  رنگ‌های تیره، راه راه های عمودی، کمربندها و یقه‌های پهن استفاده کنید.
 3. مانتوهای دکمه دار و جلو بسته می تواند گزینه مناسبی برای خانم هایی که شکم دارند باشد؟
  بله، بهتر است ین افراد این سبک مانتو ها را ستفاده کنند چرا که هیکل آن ها جمع تر کرده و باعث می شود که شکم شما زیاد به چشم نیاید.

مانتو یقه هفت کشیده

گام اول انتخاب مدل مانتو 

اولین قدم برای خرید مانتو، انتخاب مانتو می باشد. خب حتما با خودتان می گویید که انتخاب کردن مانتو آسان ترین کار ممکن است که می توانید در کوتاهترین زمان ممکن آن را انجم دهید.

اما، ما به شما می گوییم که این کار در ظاهر آسان چقدر می تواند برای برخی از خانم ها زمان بر و سخت باشد.

اگر شما دارای اندام نرمال و لاغری باشید بدون شک می توانید در کوتاهترین زمان ممکن مانتویی که می خواهید را انتخاب کرده و خرید خود را انجام دهید. البته ناگفته نماند که شما هم باید به دنبال مانتوهایی باشید که ریز اندام بودن و لاغری شما را بیشتر از آنچه که  هستید نشان ندهد.

اما شما خانم های عزیزی که مشکل شکم دارید و نمی توانید هر سبک مانتویی که دلتان می خواهد را انتخاب کنید، روی صحبت ما با شماست.

شما باید در زمان انتخاب مانتو با فرم بدنی خود آشنایی کامل داشته باشید مثلا اگر فرم بدنی شما به شکل سیب می باشد مناسب ترین گزینه ای که می توانید انتخاب کنید  مانتوهای راسته و آزاد می باشد.

اما اگر فرم بدنتان مثلثی معکوس است مانتوهایی که کمر آنها تنگ می باشد گزینه ای مناسب تری است.

بنابرین اگر شما یک شناخت سطحی از آناتومی اندام خود داشته باشید خیلی راحت تر و در زمان کوتاهتری می توانید مناسب ترین مانتو را برای خود خریداری کنید.

رنگ مناسب برای مانتو

گام دوم انتخاب رنگ مناسب

بعد از اینکه گام اول را به خوبی پشت سر گذاشتید و توانستید مناسب ترین مانتو را برای خود انتخاب کنید زمان آن رسیده است که در انتخاب رنگ آن هم دقت کنید.

در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که مانتو مناسب برای خانم هایی که شکم دارند بسته به فرم و شکل اندام آن ها متفاوت است. برخی با پوشیدن مانتو راسته و آزاد می توانند شکم خود را مخفی کنند و برخی دیگر با انتخاب مانتوهایی که کمر آن ها تنگ می باشد.

اما نکته مهم بعدی که خانم هایی که مشکل شکم دارند برای خرید مانتو باید به آن توجه داشته باشند رنگ مانتویی است که انتخاب می کنند.

اغلب به این دوستان پیشنهاد می شود که از رنگ هایی همچون سرمه ای، مشکی، شکلاتی و زرشکی استفاده کنند چرا که این نوع رنگ ها اغلب برای اطرافیان شما ایجاد خطای دید می کند  و فرم شکم و سایر اندام شما چندان به چشم نمی آید.

البته این بدان معنی نمی باشد که شما نمی توانید از مانتوهایی که رنگ شادتری دارند استفاده کنید. در ادامه درباره رنگ های شاد هم برایتان صحبت خواهیم کرد.

این یک امر کاملا طبیعی می باشد که شما علاوه بر رنگ های تیره بخواهید در کمد لباس هایتان یک سری مانتو با رنگ های روشن هم داشته باشید.

شما می توانید در صورتیکه می خواهید از مانتوهای رنگ شاد استفاده کنید. مانتوهایی را انتخاب کنید که دارای راه راه های عمودی باشند. عمودی بودن این راه راه ها روی طرح مانتو هیکل شما را کشیده تر نشان خواهد داد و شکم شما هم زیاد به چشم نمی آید. 

مانتو طرخ دار

مدل مانتو برای خانم هایی که شکم بزرگ دارند

خب بعد از اینکه دو گام گفته شده را به خوبی پشت سر گذاشتید دیگر می توانید مانتو مناسب را برای خود خریداری کنید.

ما در ادامه به چند مدل مانتو که برای شما مناسب می باشد اشاره کرده ایم.

 • مانتو یقه هفت کشیده
 • مانتو با برش کاملا راسته
 • مانتویی که کمر آن زیر سینه است
 • مانتوهای چپ و راستی( مانتوهایی که یک سمت آن روی سمت دیگر قرار می گیرد)

مانتو نامناسب برای خانم هایی که شکم دارند

خب در نقطه مقابل مانتو مناسب برای خانم هایی که شکم دارند یک سری مدل مانتو هم وجود دارند که برای این خانم ها مناسب نمی باشند. مدل هایی مانند:

 • مانتوهای طرح دار
 • مانتوهای کمر دار که کمر آن ها روی شکم قرار دارد
 • مانتوهای پف دار
 • مانتوهای چین دار
 • مانتوهایی که در قسمت شکم و پهلو آن ها کار شده است
مانتو چپ و راستی
جمع بندی

خانم های عزیزی که به خاطر اینکه شکم دارید و نمی توانید مانتو مناسب و مورد علاقه خود را خریداری کنید. امیدوریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد و از امروز بتوانید مناسب ترین و مورد علاقه ترین مانتویی که می خواهید را بدون هیچ استرسی انتخاب کنید.

 مطالب مرتبط را در ادامه مشاهده کنید

  

ویژگی مانتو مناسب

ویژگی مانتو مناسب

  

مانتو مناسب خانم های چاق

مانتو مناسب خانم های چاق

 

خرید مانتو برای افرادی که شانه های پهن دارند

خرید مانتو برای افرادی که شانه های پهن دارند